Топ Новини

Бюлетені на загальноукраїнських виборах будуть тільки українською

20 серпня 2012 в 06:54
Один з авторів скандального мовного законопроекту запевнив, що для уникнення заяв про фальсифікації на загальноукраїнських виборах, бюлетені будуть надруковані українською мовою.

Поправки у «мовний закон», про які заявили його автори регіонали Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов, стосуються мови бюлетенів на виборах. Про це розповів сам Колесніченко.

За його словами, найбільш істотна поправка, яку вони пропонують - пропозиція скасувати друкування бюлетенів регіональними мовами під час загальноукраїнських виборів.

«Друкуючи бюлетені в різних місцях, ми можемо отримати звинувачення у фальсифікації виборів, а це нам ні до чого», - пояснив Колесніченко.

Окрім того, в законі хочуть виділити певний термін для вивчення місцевими чиновниками та суддями регіональних мов, пише Сегодня.

Також Колесніченко і Ківалов звернулися до Богатирьової з пропозицією розширити склад її комісії.

«Зараз до неї входять тільки представники україномовної інтелігенції, ми ж пропонуємо, щоб у комісії була представлена інтелігенція, для якої рідними є російська, угорська та інші мови», - сказав він.

За його словами, пропозиції передані комісії, яку очолює віце-прем'єр Раїса Богатирьова і яка повинна підготувати проект зміни закону.

Як повідомлялося, 3 липня Верховна Рада прийняла в цілому закон про мови авторства регіоналів Вадима Колесніченка та Сергія Ківалова. 8 серпня Віктор Янукович підписав закон про основи державної мовної політики. Закон зміцнює позиції російської та мов інших національних меншин в регіонах, де їх чисельність перевищує 10%.

У східних і південних областях України місцеві органи влади зробили ряд кроків щодо реалізації положень закону.

13 серпня Одеська міська, а 15 серпня — Одеська обласна рада надали російській мові статус регіональної. Також Краснолуцька міська рада Луганської області вирішила дублювати тексти в офіційних документах російською мовою поряд з українською.

16 серпня у Запорізькій області російська мова стала регіональною згідно з рішенням Запорізької обласної ради. Севастопольська міськрада 16 серпня також прийняла рішення про надання російській мові статусу регіональної.

15 серпня Верховна Рада Криму доручила Раді міністрів до 10 жовтня підготувати і внести на розгляд кримського парламенту пропозиції щодо реалізації в регіоні закону «Про основи державної мовної політики».

Читайте також:

В Одеській області болгарам відмовили в праві на регіональну мову. Вони поскаржаться Януковичу

У Росії вважають, що закон про мови в Україні допоможе російськомовним українцям підтримувати культурні зв’язки з історичною батьківщиною

Тернопільська облрада оголосила закон про мови «поза законом»

У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, крім російської

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...