Топ Новини

Бюджетний комітет ВР хочуть позбавити права розподіляти гроші

15 квітня 2013 в 09:56

Опозиція запропонувала посилити порядок розподілу бюджетних призначень і забрати частину повноважень у профільного комітету, який штампує рішення уряду.

Опозиція зареєструвала у Верховній Раді законопроект, яким пропонується змінити процедуру перерозподілу бюджетних коштів. Зокрема, рішення Кабміну щодо цього питання має схвалювати не підконтрольний регіоналам бюджетний комітет, а парламент.

Законопроект №2781 зі змінами до Бюджетного кодексу був внесений народним депутатом від фракції "Батьківщина" Тетяною Слюз.

Як пише "Коммерсант-Украина", документом передбачено посилення порядку розподілу і перегляду бюджетних призначень, субвенцій, дотацій з державної казни.

- Бюджетний комітет ВР перерозподілив 1,7 млрд грн "потрібним" регіонам: Єнакієве отримає більше за всіх

Зараз, згідно з нормами кодексу, передача бюджетних призначень від одного розпорядника іншому, а також перерозподіл видатків і надання кредитів за бюджетними програмами, у тому числі і з резервного фонду, здійснюється на підставі рішень Кабміну, узгоджених з комітетом ВР з питань бюджету. За такою ж процедурою відбувається перерозподіл субвенцій і дотацій місцевим органам влади.

Слюз пропонує передати ці повноваження Верховній Раді. Як мовиться в пояснювальній записці до документа, таким чином буде забезпечена прозорість витрачання коштів платників податків. Оскільки парламент уповноважений затверджувати держбюджет, вносити до нього зміни і контролювати їхнє виконання, то і питання перерозподілу коштів повинні розглядатися всім депутатським корпусом, а не виключно членами бюджетного комітету.

Колега Слюз із фракції Олег Медуниця, представник бюджетного комітету, вважає її пропозицію логічною, оскільки нинішній склад комітету просто "штампує рішення уряду щодо зміни бюджету".

Так, за словами Медуниці, тільки на останніх двох засіданнях було перерозподілено близько 8-9 млрд грн на соціально-економічний розвиток регіонів і збільшення субвенцій на погашення різниці в тарифах.

"Обговорення немає. Найкращі і раціональні пропозиції не знаходять підтримки в комітеті. Підтримку знаходять тільки провладні ініціативи", - зазначив він.

Перший заступник голови комітету з питань бюджету Оксана Калєтнік (Компартія) підкреслила, що комітет сформований таким чином, що для кворуму достатньо участі виключно депутатів з Партії регіонів.

"Багато рішень комітет приймає, як філія Кабміну в Раді", - заявила вона.

Тим не менш, пропозицію Тетяни Слюз вона вважає "занадто революційною".

У Партії регіонів також не підтримали пропозицію опозиції. Як заявив народний депутат Олександр Васильєв, ніхто не дасть скоротити повноваження комітету.

"Зміни до держбюджету в Раді ми можемо приймати один-два рази на рік, а поточні питання Кабмін за погодженням з комітетом повинен вирішувати швидко. Влітку парламент піде на канікули, і що тоді робити?" - пояснив він.

На думку експертів, практика узгодження питань перерозподілу в комітеті відповідає світовому досвіду, тому перенесення процедури в парламент тільки ускладнить її. Однак при цьому засідання комітету повинні бути відкритими, і свої зауваження на них повинні висловлювати незалежні експерти і представники профільних асоціацій.

Читайте також:

Найбагатшими в Раді виявилися регіонали і ударівці

Уряд схвалив бюджетну політику на 2014 рік

Гігантські суми державних дотацій, "закачані" в Донецьку область в 2012-му, пішли в нікуди

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...