Будапешт підтримав створення у Закарпатті автономії українських угорців

23 березня 2012 в 10:17
Угорщина вітає ініціативу щодо створення у Закарпатті автономії, проте заявляє про відсутність територіальних претензій до України.
zakarpatye.jpg
tsn.ua

Уряд Угорщини підтримав ініціативи від політичних організацій закарпатських угорців про надання автономії на території Закарпаття. Про це заявив в інтерв'ю Weekly.ua посол Угорщини в Україні Міхаль Баєр.

«Це ініціатива однієї з двох угорських партій Закарпаття. Ми просто забезпечили свою підтримку цим ініціативам, і ні про який сепаратизм не йдеться», - заявив дипломат.

У відповідь на слова журналіста про те, що в Україні вважають, що ідея виділення для етнічних угорців Притисянського району може стати приводом до приєднання цієї території до Угорщини, посол заявив: «Говорити можна про що завгодно. У Криму існує автономна республіка, в Європі є автономії. У Молдові, де я працював, створена автономія для гагаузів, у Румунії ще при Чаушеску була трансильванська автономія».

«Я заявляю, що в Угорщини немає претензій до цілісності України. Я досить часто буваю у Закарпатті, і за півтора року моєї каденції мені жодного разу про це не говорили», - додав він. «Цій ідеї вже кілька років. Те, що угорська партія в Україні знову до неї повертається, у першу чергу пов'язано з культурним, освітнім аспектами і з питанням збереження ідентичності», - зазначив Баєр.

Дипломат не став заперечувати, що Будапешт надає громадянство закарпатським угорцям, хоча це і заборонено українськими законами.

«Влітку 2010 року в Угорщині були прийняті поправки до закону про громадянство, згідно з якими угорці всього світу мають право подати заявку на отримання угорського громадянства зі спрощеними умовами. Від громадян України ми теж отримуємо такі заяви. Статистики немає, бо це захист персональних даних і уряд не має права їх оприлюднювати. Але серед українців цей процес не має масового характеру», - зазначив посол.

Баєр нагадав, що Угорщина була першою країною, яка 6 грудня 1991 підписала з Україною двосторонній базовий договір про відсутність територіальних претензій. «Тому розмови про угорський сепаратизм недоречні», - підкреслив він.

За переписом 2001 року в Україні налічувалося 156,6 тис. етнічних угорців. Переважна більшість угорців України - це жителі Закарпатської області (151,5 тис.), де вони становлять 12% населення області.

Угорці утворюють більшість населення в Берегівському районі, половину населення Виноградівського району, і помітну меншість в Ужгородському та Мукачівському районах. Угорська меншина виявляє значну стійкість до асиміляції завдяки компактному розселенню в межах декількох районів, причому деякі з них межують з історичною батьківщиною - Угорщиною.

Читайте також:

Лідер закарпатських русинів отримав умовний термін за сепаратизм

Угорщина наполягає на створенні у Закарпатті свого адміністративного району

Прокуратура оскаржила виконання гімну Угорщини у закарпатській райраді

За матеріалами: WeeklyUa
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...