Топ Новини

Брюссель вимагає від України виконати політичні умови для підписання Угоди про асоціацію

16 лютого 2012 в 12:15
Невиконання політичної частини зобов'язань України перед ЄС робить неможливим безперешкодне підписання УА.
es_ukr_euroflag.jpg
Андрія Товстиженка,ZN.UA

Європейський Союз знову нагадує українській владі, що для безперешкодного підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС потрібно виконати "політичні умови".

Про це йдеться у спільній заяві європейського комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле і голови комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту Ельмара Брока, зробленій після їхньої зустрічі у Страсбурзі в середу, 15 лютого.

Зокрема Фюле і Брок відзначають, що «останні політичні події в Україні викликають серйозні питання про готовність української влади дотримуватися зобов'язань, закріплених в Угоді, зокрема в області верховенства права та дотримання політичного плюралізму».

«Тому ми закликаємо українську владу гарантувати, що можливості, які створюються Угодою про асоціацію, використовуються у повному обсязі, і що політичні умови для безперешкодного підписання та ратифікації Угоди будуть виконані», - йдеться у документі.

Також Фюле і Брок нагадали, що амбітна Угода про асоціацію, переговори щодо якої були нещодавно завершені, "є результатом кількох років спільного обговорення і забезпечує загальну прихильність до близьких і тривалих відносин, які базуються на загальних цінностях".

"Її реалізація буде рішучим кроком для просування України в бік модернізації та процвітання, а також для поглиблення відносин ЄС і України", - заявили представники ЄС.

Нагадаємо, що одне з основних положень резолюції Європарламенту щодо України від 1 грудня - заклик до українського політичного керівництва "забезпечити участь Тимошенко у політичному житті і у майбутніх виборах восени 2012 року".

Також нагадаємо, що на саміті Україна-ЄС у Києві 19 грудня президент Ради ЄС Херман ван Ромпей заявив, що європейська сторона хотіла б підписати угоду з Україною "якомога швидше", однак поставив підписання УА у залежність від "внутрішніх політичних подій в Україні" .

Зокрема стурбованість ЄС пов'язана з певною заполітизованістю судової системи в Україні, свідченням чого "є справа Тимошенко". Також для ЄС важливі свобода слова і свобода зборів, у зв'язку з чим Україні дуже важливо провести майбутні парламентські вибори "відповідно до демократичних стандартів".

Читайте також:

Єврокомісар вважає справу Тимошенко помилкою української влади

Марек Сівець: Якщо вибори в Україні будуть нечесними - це все, кінець мрії

Тимошенко просить ЄС не зволікати з укладанням асоціації з Україною

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...