Топ Новини

Брюссель перетворився на найбільший шпигунський центр «рівня часів холодної війни»

17 вересня 2012 в 13:53
Шпигунство у Брюсселі досягло зараз такого самого рівня, яким він був за часів холодної війни, заявив директор бельгійської служби безпеки. Особливий інтерес для іноземних розвідок - політика ЄС в енергетичній сфері, а також зовнішньополітична служба Євросоюзу.
spy.jpg
3dnews.ru

Брюссель перетворився на один з найбільших шпигунських центрів у світі, стверджує генеральний директор бельгійської служби безпеки Ален Вінантс.

"Ми ведемо мову не про десятки, а про багато сотень співробітників і агентів іноземних розвідок у Брюсселі", - заявив Вінантс в опублікованому в понеділок інтерв'ю, близькому до ЄС інтернет-видання "Єврообсервер".

"У Бельгії шпигунство, російське, китайське, а також інших країн, досягло зараз такого ж рівня, яким він був за часів холодної війни", - підкреслив глава бельгійської державної служби безпеки".

"У нашій країні знаходиться величезна кількість дипломатів, бізнесменів, міжнародних організацій - НАТО, європейські інститути. Тому для співробітників іноземних розвідок це воістину благодатне місце", - зазначив Вінантс.

За його словами, Брюссель за рівнем активності іноземних розвідок, напевно, перевершує більшість міст світу.

Глава служби безпеки повідомив, що в бельгійській столиці активно діють і агенти іранської розвідки. Втім, зауважив Вінантс, "було б наївно вважати, що в нашій країні шпигують тільки такі країни, як Росія, Китай і Іран".

За його словами, іноземні розвідники працюють у Бельгії під виглядом дипломатів, журналістів, бізнесменів, студентів.

Крім збору розвідувальної інформації, агенти зарубіжних спецслужб намагаються здійснювати вплив на рішення, що приймаються високопоставленими співробітниками НАТО і Євросоюзу, сказав Вінантс.

Одна зі сфер, яка представляє особливий інтерес для іноземних розвідок, це політика ЄС в енергетичній сфері", - зазначив глава бельгійської контррозвідки.

Ще одним важливим об'єктом для розвідників є зовнішньополітична служба ЄС, повідомив Вінантс.

Читайте також:

Молдавський шпигун здобував в Україні інформацію про постачання зброї

Українського інженера засудили до 4 років за шпигунство на користь Чехії

Україна не видасть Північній Кореї шпигунів, які крали ракетні технології

Двох шпигунів КНДР в Україні посадили на вісім років

США заступилися за підозрюваного у шпигунстві українського академіка

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...