Британський посол нагадав про умови підписання Угоди про асоціацію з ЄС

30 січня 2013 в 16:18

Якщо в ЄС побачать конкретний прогрес з боку України, підписання Угоди про асоціацію можливе в листопаді. Якщо ні - цей процес затягнеться.

euroflag__ukrflag-1.JPG
Процес може затягнутися
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Посол Великобританії в Україні Саймон Сміт вважає, що на сьогоднішній день немає гарантій підписання Угоди про асоціацію між Україною і Євросоюзом у листопаді поточного року на саміті " Східного партнерства", адже все буде залежати від конкретних кроків Києва.

"Я не сказав би, що підписання абсолютно неможливо, але це не гарантовано, і багато що залежить від того, як Україна буде проводити реформи", - сказав дипломат в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що якщо з боку Києва будуть конкретні кроки на шляху вирішення проблем, буде видно прогрес у конкретних питаннях, які стоять на порядку денному відносин Україна - ЄС, то існує шанс підписати угоду вже в поточному році.

"Якщо ми побачимо в цьому році конкретний прогрес саме на порядку денному - я вважаю, що це можливо. Якщо ні - я боюся, що цей процес затягнеться", - підкреслив Сміт.

Він згадав висновки Ради міністрів ЄС, в яких містилися чіткі позиції щодо того, в яких напрямках Україні слід здійснити реформи.

- Євросоюз підпише асоціацію з Україною після припинення політичних переслідувань

Як повідомлялося, президент України Віктор Янукович заявив про те, що на листопадовому саміті Східного партнерства у Вільнюсі Україна планує підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

У ЄС теж озвучили таку можливість, але звертають увагу Києва на необхідність здійснення необхідних реформ. Зокрема, йдеться про вирішення проблем, які виникли після проведення парламентських виборів, удосконалення виборчого законодавства, вирішення проблем, пов'язаних з вибірковим правосуддям, і проведення реформ в рамках порядку денного асоціації.

Угода про асоціацію Україна-ЄС була парафована сторонами в 2012 році. На сьогоднішній день технічна звірка проекту Угоди вже завершена, і, згідно з практикою, сторони здійснюють офіційний переклад документа на українську мову і мови країн-членів ЄС, після чого його чекає підписання та ратифікація.

Читайте також:

Яценюк в Давосі заявив про неможливість євроінтеграції без вирішення питання Тимошенко

Кличко в Давосі вимагав від влади зробити все необхідне для асоціації з ЄС

Янукович полетить до Литви поговорити про майбутню асоціацію з ЄС

Янукович планує підписати асоціацію з ЄС в листопаді

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...