Топ Новини

Богословська: Україна може подати до суду на Росію

13 липня 2011 в 19:15
Україна може звернутися в міжнародні судові інстанції в разі відмови Росії переглянути газові контракти.
inna_bogoslovskaya.jpg
viche.org

Про це заявила голова тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань газових угод, депутат від Партії регіонів Інна Богословська.

"Справа Тимошенко матиме вплив на перебіг газових переговорів. Наявність обвинувачувального вироку може служити для України додатковим аргументом під час цих переговорів», - зазначила вона.

"І, не дай Бог, ми не зможемо досягти з Росією в договірному раунді переговорів зміни умов газової угоди, то останнім кроком, на який може піти України, може бути Страсбурзький суд (економічні суперечки розглядає Стокгольмський арбітраж), який передбачений самими газовими контрактами" , - сказала І. Богословська.

За її словами, позиція української влади полягає в тому, щоб у зрозумілому для української та російської сторін режимі переглянути умови газового контракту й привести його у відповідність з базовими європейськими принципами "справедливої ринкової ціни".

І. Богословська також зазначила, що Росія виявилася винною в зриві поставок газу до Європи в 2009 році.

"Цей факт був доведений всіма міжнародними експертами. Крім того, всі європейські споживачі отримували газ від Росії, а не від України, тому зобов'язання з відшкодування збитків за нетранспортування газу європейським споживачам несла виключно Росія", - зазначила вона.

"Спроба Росії переключити відповідальність на Україну заявами, що Україна краде газ, виявилася незначною, оскільки всі європейські експерти встановили, що жодного кубометра російського газу Україна тоді не відібрала", - сказала депутат.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...