Топ Новини

Бізнес-партнер Щербаня стверджує, що вбивство замовили Кучма і Лазаренко

25 березня 2013 в 13:42

Бізнесмен Юрій Дєдух стверджує, що Євген Щербань не воював з Юлією Тимошенко, і не ставився до неї як до людини, яка могла б перешкодити йому в бізнесі.

Вбивство депутата Євгена Щербаня замовили Леонід Кучма і Павло Лазаренко. Про це в інтерв'ю Forbes.ua заявив бізнес-партнер і кум вбитого Юрій Дєдух.

"Це однозначно Леонід Кучма і Павло Лазаренко. Основна мета вбивства Жені - усунути його як політичного конкурента. Тому що Ліберальна партія України у той час займала дуже вагомі позиції. Як мінімум 60% народних депутатів тоді підтримували ліберальні ідеї, а бюджет країни писався у кабінеті в Євгена Щербаня", - сказав Дєдух.

Він зазначив, що Щербань планував ініціювати імпічмент Кучмі. "Коли ми з ним спілкувалися 2 листопада 1996 року по телефону, він сказав, що за ним йде полювання, коло звужується і ситуація дуже серйозна. Після чого сказав: "Дивись, щоб тебе десь не "представили". Він планував з Москви летіти до Києва. Я досі не можу зрозуміти, чому він полетів у Донецьк. Тому що після прильоту до Києва він планував зібрати в парламенті нараду і оголосити імпічмент Кучмі. Він мені особисто це сказав по телефону", - повідомив він.

Дєдух зазначив, що в парламенті в ті роки кілька разів проводився підрахунок голосів, але "там щось не зрослося". Про імпічмент Кучмі, говорить він, досі бояться говорити. Однак про плани Щербаня оголосити імпічмент знав багато хто. "Про це точно знав Володимир Щербань, брати Клюєви, а сьогодні з цього хочуть зробити таємницю", - говорить він.

Відповідаючи на запитання щодо можливої участі Тимошенко у вбивстві Щербаня, Дєдух сказав: "Євген був за національністю татарин, хоча і не мусульманин, тому на жінок у нього були східні погляди. Він з ними не бився, жінки створені для іншого. І з Тимошенко Євген не воював, і не ставився до неї як до людини, яа могла перешкодити йому в бізнесі".

На думку Дєдуха, Тимошенко "була п'ятим елементом". "Вона не приймала жодних рішень і тільки виконувала волю двох вождів - Кучми і Лазаренка", - сказав він.

При цьому з самим Лазаренком, відзначає Дєдух, у Щербаня були проблеми. Коментуючи відео, де Щербань стверджує про відсутність будь-яких конфліктів з Лазаренком, бізнес-партнер загиблого сказав: "Донині є векселі Гео банку, яким володів Лазаренко, з яких випливає, що Гео банк винен був Євгену Щербаню близько $ 500 млн. Зрозумійте, якщо людина - прем'єр-міністр, не можна прямо оголосити, що він ворог", - повідомив він.

Дєдух переконаний, що вбивство Щербаня організували спецслужби, а банду Кушніра використовували - змусили взяти провину на себе. "Вбивство Щербаня організували спецслужби. І було відпрацьовано як мінімум три сценарії вбивства Євгена - я про це знаю. Тому Кушнір в тій грі був розмінною фігурою", - сказав він.

Бізнес-партнер вбитого зазначив, що готовий давати свідчення в суді.

За матеріалами: forbes.ua
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...