Топ Новини

Білоруська опозиція мітингує проти будівництва АЕС і за звільнення політв'язнів

26 квітня 2012 в 18:52
Кілька сотень активістів білоруської опозиції беруть участь у вуличній акції «Чорнобильський шлях» в центрі Мінська. Учасники акції висувають як екологічні вимоги - відмова від будівництва АЕС в Білорусі, так і політичні - звільнення активістів опозиції, які перебувають в ув'язненні.
1.jpg
nn.by

Кілька сотень активістів білоруської опозиції беруть участь у вуличній акції «Чорнобильський шлях», яка проходить в центрі Мінська. Опозиціонери зібралися на свою щорічну акцію на майданчику біля будинку Академії наук. Звідти вони попрямували до парку Дружби народів на мітинг.

Учасники акції висувають як екологічні вимоги - відмова від будівництва АЕС в Білорусі, так і політичні - звільнення активістів опозиції, які перебувають в ув'язненні.
Серед символіки, яку тримають учасники «Чорнобильського шляху», переважають прапори Європейського Союзу, а також біло-червоно-білі прапори. Захід санкціоновано мінськими міською владою.

Мітинг розпочався хвилиною мовчання під дзвін. Еколог Тетяна Новикова подякувала присутнім за те, що вони прийшли на акцію. За її словами, незважаючи на протидію влади і досить довгий шлях від Академії наук до парку Дружби народів, на мітинг прийшло достатньо багато людей. Новікова повідомила про конфіскацію міліцією звукопідсилюючої апаратури.

«Влада не хоче нам дати можливосты сказати про чорнобильські проблеми, але приховати факти зараз набагато складніше, ніж це було одразу після аварії. Наслідки аварії дуже тяжкі. До їхнього подолання ще далеко», - заявила еколог.

За словами Т.Новіковоъ, учасники мітингу зібралися, щоб сказати «ні» будівництву у Білорусі Островецької АЕС, яка теж може забрати «сотні тисяч життів білорусів».

Лідер партії БНФ Олексій Янукевич, який виступив на мітингу, заявив, що сьогодні «день не тільки пам'яті жертв чорнобильської катастрофи, а й день, коли білоруси повинні не допустити торгівлі національними інтересами».

«Чорнобиль - це результат того, що Білорусь не мала національної влади. Будівництво АЕС - це не лише небезпека для здоров'я і життя білорусів, а й знову втрата національних інтересів, оскільки АЕС будується за російською технологією. Будівництво АЕС у Білорусі не зменшить, а збільшить енергетичну залежність від Росії», - заявив Янукович.

Читайте також:

Лукашенко хоче відновити діалог з Європою, - Безсмертний

Чорнобильці почнуть голодування, якщо Янукович не виконає їхні вимоги (фото)

На ЧАЕС розпочато будівництво арки нового саркофага

Сотні чорнобильців прийшли під стіни Ради протестувати проти урізання пенсій

За матеріалами: УНІАН , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...