Топ Новини

Білорусь поверне послів країн ЄС, якщо не буде нових санкцій

9 квітня 2012 в 04:12
Повернення послів ЄС до Білорусі буде можливим тільки у тому випадку, якщо не будуть застосовані нові санкції щодо республіки.
belarus_es.jpg
profi-forex.org

Посли країн Європейського союзу можуть повернутися до Білорусі, але за цим не має послідувати нових санкцій стосовно республіки. Про це заявив голова МВС Білорусі Сергій Мартинов.

«Білорусь говорить: Хочете, щоб ваші посли повернулися назад? Ми не проти, але, звичайно, ми б не хотіли, щоб вони займалися закулісними справами на шкоду нашим відносинам. Якщо посли повернуться, а через кілька днів Євросоюз прийме черговий набір санкцій, м'яко кажучи, це буде несерйозно», - сказав Мартинов.

Він вважає, що Євросоюз своїми санкціями лише загальмовує демократичні реформи у Білорусі.

Він зазначив, що якби не жорсткі і неправомірні санкції, прийняті у січні 2011 року після виборів президента у грудні 2010 року, напевно, Білорусь пройшла б більший шлях внутрішньої досконалості.

Нагадаємо, 23 березня у Брюсселі міністри закордонних справ країн Європейського Союзу схвалили нові санкції проти Білорусі та Сирії.

Мова йде про розширення на 12 прізвищ списку білоруських громадян, яким буде заборонено в'їзд до ЄС, а їхні активи у країнах Євросоюзу — заморожено. Економічні санкції торкнуться також кількох білоруських фірм.

У січні 2011 року Європарламент прийняв резолюцію про заборону в'їзду в Європу білоруським чиновникам, суддям та керівникам силових структур, причетним до розгону демонстрації після виборів президента Білорусі 19 грудня. Протягом року санкції були неодноразово розширені.

Раніше Мінськ заявив про відкликання свого посла з Польщі та постійного представника при Євросоюзі, і, у відповідь на розширення візових санкцій з боку ЄС, запропонував польському послу та представнику Євросоюзу виїхати до своїх країн для консультацій. Відповідаючи на дії білоруської влади, країни-члени ЄС відкликали своїх послів з Мінська для консультацій.

Читайте також:

Євросоюз схвалив нові санкції проти Білорусі та Сирії

Європарламент закликав позбавити Білорусь чемпіонату світу з хокею-2014

Білорусь приготувала відповідь на санкції Євросоюзу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...