Білорусь буде судитися з ініціаторами санкцій ЄС - Лукашенком

23 червня 2011 в 13:34
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що білоруська сторона звернеться до міжнародних судових інстанцій з позовами проти ініціаторів введення Європейським союзом санкцій щодо республіки.

"Я хочу доручити це своїм юристам, ми повинні цю проблему розглянути юридично, через відповідні суди, пред'явити позови тим, хто вводив не тільки економічні санкції, а й санкції стосовно журналістів", - заявив О.Лукашенко у четвер журналістам в ході робочої поїздки до Брестської області.

Голова держави звинуватив ЄС у введенні візових обмежень щодо кількох білоруських журналістів. "Журналіст висловлює свою точку зору. Яке ти маєш право судити журналіста за його позицію?", - запитав О.Лукашенко. "За що ви окремим журналістам закрили в'їзд до Європи?", - додав він.

Окрім того, сказав президент, "причому тут люди, які працювали у владі, але мають відношення до виборів, тим більше - до 19 грудня?"

"До 19 грудня мали відношення максимум п'ять осіб: президент, міністр внутрішніх справ і ще троє. Їх і карайте, якщо вважаєте за потрібне. Але причому тут інші люди?", - сказав глава держави.

Також О.Лукашенко зауважив: "Яке ви маєте право оголошувати нев'їзними суддів? Ви ж боретеся за незалежний суд".

Окрім того білоруський президент звернув увагу на рішення ЄС про введення санкцій стосовно трьох білоруських підприємств, підконтрольних бізнесменові Володимиру Пефтієву.

"Це - негідники і покидьки (ініціатори санкцій - ред.). Покладіть на стіл документи, що ці компанії фінансують хоч когось з уряду. Вони (ЄС - ред.) таких документів не подали", - констатував О.Лукашенко.

Президент назвав цю політику ЄС "безглуздою і непродуманою". "Нашим юристам треба серйозно взятися за це питання, і нехай вони (в ЄС - ред.) пояснюють. Якщо суд відповідний, куди ми звернемося, не прийме рішення - значить, це такий суд на Заході. Тобто, вони себе в цьому плані загнали в далекий кут ", - заявив О.Лукашенко.

"Це (санкції - ред.) - такі дрібні, блошині укуси. Вони ніколи не дають користі - ні їм, ні нам", - зауважив президент.

При цьому О.Лукашенко підкреслив, що "якщо вони будуть нас смикати з точки зору економіки, ми знайдемо чим відповісти". "У нас чимало компаній працює тут, і власність мають, по якій ми дуже боляче вдарити можемо", - сказав О.Лукашенко.


"Я не хочу цієї ескалації, і тому я на це не відповідаю, оскільки ці санкції ситуацію у країні не погіршать", - заявив президент Білорусі.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...