Топ Новини

Безсмертний: У білорусько-російських відносинах домінують прості людські образи

30 червня 2011 в 14:40
Колишній посол України в Білорусі Роман Безсмертний не схильний бачити в новому білорусько-російському конфлікті якісь осмислені мотиви з боку Мінська.
bezsmertny.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

 

Коментуючи для ZN.UA новий виток конфронтації між Мінськом і Москвою, Р. Безсмертний сказав: «Білорусько-російські відносини давним-давно втратили раціоналізм, здоровий глузд. Тут, швидше, домінують прості людські образи: гадаю, Лукашенко вважає, що Росія йому чимось зобов’язана й тому повинна утримувати його режим. А Москві тепер не до того, щоб просто так витрачати велетенські гроші на Лукашенка. За останні двадцять років російська держава вклала в Білорусь величезні кошти — близько 50 млрд. дол. Тому природно, що російський бізнес претендує на певну частину майна, а Російська Федерація просуває свої інтереси».

На думку Р. Безсмертного, білоруська влада вже втратила контроль над ситуацією всередині країни. «Конфронтація з Росією в сукупності з політичною і економічною кризами, пережитими Білоруссю, дуже скоро може звести ситуацію до того, що в цій країні може бути інший президент і інша влада», - вважає екс-посол.

Білоруський політолог Андрій Ляхович в бесіді з ZN.UA висловив упевненість, що Мінськ не піде на продаж білоруської держвласності Росії. «Звичайно, без зовнішніх запозичень не обійтися, - вважає експерт. - Але влада думає зайняти гроші не у Москви: Мінськ розраховує, що Захід все ж дасть свою згоду на надання МВФ кредиту в обмін на звільнення політичних ув'язнених. Крім того, білоруська влада розраховує, що Захід піде назустріч Мінську, побоюючись поглинання Білорусі Росією»


На думку інших експертів, білоруський режим уже в такому становищі, що просто змушений продавати росіянам білоруські підприємства, які входять до списку так званого фамільного срібла Білорусі. І почне Мінськ розпродаж із «Белтрансгаза». Це просто справа часу й ціни: білоруси прагнуть отримати якнайбільше, а росіяни — заплатити якнайменше. А потім настане черга й інших об’єктів. Ось уже перший віце-прем’єр Білорусі Володимир Семашко заявив, що до кінця поточного року буде створено холдинг «Росбелавто» на базі МАЗу й КамАЗу.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Володимира Кравченка «Світло і тінь союзних відносин».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...