Белград і Приштина домовилися про статус Косово

24 лютого 2012 в 13:22
Белград і Приштина змогли домовитися про статус Косово. Це перший договір, до якого сторони змогли прийти з 2008 року, коли Косово в односторонньому порядку заявило про відокремлення від Сербії.

Представники Белграда і Приштини 24 лютого досягли угоди щодо статусу Косово.

Згідно з договором, який було укладено у Брюсселі, Сербія не визнає самостійності республіки, яка відокремилася від неї, однак визнає за нею право брати участь в регіональних організаціях на Балканах. Також, сторони домовилися про спільну охорону суперечного кордону, пише Agence France-Presse.

Угода була укладена після двох днів перемовин за посередництва ЄС. Це перший договір, до якого сторони змогли прийти з 2008 року, коли Косово в односторонньому порядку заявило про відокремлення від Сербії.

Тепер Косово зможе брати участь у діяльності регіональних організацій під своєю назвою з посиланням на резолюцію Ради безпеки ООН номер 1244. Цей документ у 1999 році встановив на території провінції тимчасову адміністрацію ООН.

Положення про визнання незалежності Косово у договір включено не було, незважаючи на те, що на цьому наполягали представники Приштини.

Нагадаємо, Косово відокремилося від Сербії у 2008 році. Його незалежність визнали США і більшість країн Європейського Союзу.

Відмовляються визнати незалежність Косово Росія і Сербія. Остання вважає самопроголошену республіку частиною своєї території.

Читайте також:

Косово просить ООН скасувати резолюцію про цілісність Сербії

Президент Косово пішов у відставку

Катар визнав незалежність Косова від Сербії

За матеріалами: Лента.ру
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...