«Батьківщина» і «Фронт змін» запропонували соратникам з опозиції 25 мажоритарних округів з 225

16 березня 2012 в 14:06
Дрібним партіям, що входять до КОД, запропоновано відмовитися від участі у виборах за пропорційною системою в обмін на підтримку їхніх кандидатів у мажоритарних округах.
byut_but_batkivshina.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

ВО «Батьківщина» і партія «Фронт змін» запропонували іншим партіям, що входять до Комітету опору диктатурі і підписали на Софіївській площі угоду про спільні дії опозиції, надати список кандидатів для розгляду можливості їхнього включення до списку від єдиної опозиції для участі у парламентських виборах у 25 мажоритарних округах. Таку позицію на засіданні КОД 15 березня озвучив заступник голови партії ВО «Батьківщина» Олександр Турчинов, повідомило ZN.UA джерело, що брало участь у засіданні.

За словами джерела, надалі буде розглядатися можливість підтримки цих кандидатів об'єднаною опозицією. При цьому висуватися вони зможуть як від самої партії, так і від імені об'єднаної опозиції. В обмін на підтримку партія, кандидат від якої буде схвалений, повинна відмовитися від участі у виборах за пропорційною системою.

«Якщо партія відмовляється від участі у парламентських виборах за списками, то її кандидати отримують шанс бути узгодженими і отримати підтримку об'єднаної опозиції», - підсумувало джерело.

Списки має бути надано протягом 10 днів, уточнив він.

Формальним приводом для засідання став лист, з яким 1 березня глава виконавчого комітету партії «Наша Україна» Сергій Бондарчук звернувся до лідерів опозиційних партій, що входять до КОД, який містив вимогу пояснити заяву лідера партії «Фронт змін» Арсенія Яценюка про те, що об'єднана опозиція вже сформувала список мажоритарних кандидатів.

Окрім того, за словами джерела, у листі містилася вимога припинити ділити відсотки незатвердженого поки єдиного списку, а зосередитися на затвердженні принципів його формування та принципах визначення кандидатів від опозиційних партій.

Як повідомлялося, 22 січня на Софійській площі партії "Батьківщина", Європейська партія, "За Україну!", "Народна самооборона", "Наша Україна", Народний Рух України, партія "Реформи і порядок", Партія захисників вітчизни, ВО "Свобода", Українська соціал-демократична партія, "Фронт змін" і партія «УДАР» Віталія Кличка, яка не входить до КОД, підписали угоду про спільні дії опозиції.

Варто відзначити також, що 14 березня УСДП заявила про розкол в опозиції і повідомила про вихід партії з КОД.

Читайте також:

Партія Королевської виходить з лав об'єднаної опозиції

Гриценко: Угода опозиції - всього лише пакт про ненапад

КС перевірить законність одночасного висування депутатів у мажоритарних округах і за списками


Шанси потрапити до парламенту зберігають п'ять партій

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...