Топ Новини

Баррозу: Україні потрібно ще працювати над дотриманням прав людини, верховенством права, свободи ЗМІ та боротьбою з корупцією

20 серпня 2011 в 08:02
Україні потрібно ще працювати над утвердженням демократії, верховенства права, незалежності судової системи, свободи ЗМІ та боротьбою з корупцією.

Про це пише голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу в своїй ексклюзивній статті для «Дзеркала тижня. Україна», присвяченій 20-річчю Незалежності України.

За словами Ж. М. Баррозу, за роки незалежності Україні вдалося досягти великих успіхів, але з іншого боку, Україна тільки почала реалізовувати свій потенціал, «і на цьому шляху її ще чекає велика, важка робота».

Зокрема, зазначає єврокомісар, уваги вимагають такі напрямки, як верховенство права, боротьба з корупцією, незалежність судової системи та свобода ЗМІ. «Саме ці цінності лежать в основі довгострокових відносин, які ЄС хотів би встановити з Україною, і вони ж є стовпами, на яких тримаються зріла демократія і процвітаюча економіка», - пише він.

У цьому контексті він нагадав про необхідність «вільних, справедливих і прозорих судових процесів, які б розвіяли сумніви в вибірковості правосуддя в Україні».

Однак, звертає увагу Ж. М. Баррозу, цей загальний порядок денний не буде ефективним, якщо він не знайде підтримки серед більшості простих українців. «Саме тому я постійно наполягаю на необхідності спільної роботи лідерів партій усього політичного спектра. Політична атмосфера, в якій панує занадто велика полярність думок, не сприяє розробці і прийняттю реформ, що пройшли випробування часом, особливо в таких сферах, як конституція, виборча система та судоустрій, де так багато важить міцна підтримка суспільства», - пише єврочиновник.

Він підкреслює, що «як і раніше буде використовувати весь свій вплив, щоб спробувати переконати українське керівництво в тому, що йому необхідно сконцентруватися на майбутньому, а не постійно озиратися в минуле».

«Незалежність означає не тільки досягнення суверенітету, а й впровадження нового політичного устрою та інших важливих змін у соціальному й економічному житті держави. Однак в Україні перед вами стоїть ще складніше завдання: ви мусите підтвердити і зміцнити свою незалежність саме у процесі реалізації масштабних структурних реформ», - резюмує Ж. М. Баррозу.

Повний теткст статті Жозе Мануеля Баррозу "Україна після 20 років незалежності: Реформи - ключ до тісніших і глибших відносин з ЄС" читайте у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна", присвяченому 20-річчю Незалежності України.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...