Топ Новини

Банки відмовляють кандидатам у депутати у відкритті виборчих рахунків

16 серпня 2012 в 09:19
Рахунки виборчих фондів кандидатів у депутати відкриваються безкоштовно, нагадали в НБУ, до якого надходять численні скарги на комерційні банки.
nbu_DSC3121-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Національний банк України (НБУ) зобов'язав банки дотримуватися законодавства про вибори і не відмовляти у відкритті рахунків виборчих фондів.

«До Національного банку України надходять численні звернення від кандидатів у народні депутати України та їхніх представників про відмову у відкритті рахунків виборчих фондів деякими установами банків. У зв'язку з цим зобов'язуємо банки забезпечити виконання вимог закону України «Про вибори народних депутатів» та нормативно-правових актів Національного банку з відкриття рахунків виборчих фондів партій та кандидатів у народні депутати України», - йдеться в листі регулятора до комерційних банків.

Відповідно до закону послуги банків з відкриття та закриття рахунків виборчого фонду та їхнього функціонування надаються безкоштовно. Установа банку за користування коштами, що знаходяться на рахунках виборчого фонду партії, відсотки не нараховує і не виплачує.

Згідно з чинним законодавством, партія, кандидати в народні депутати від якої зареєстровані в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі, відкриває один накопичувальний рахунок виборчого фонду в банку України в Києві і не більше одного поточного рахунку в банку на території одного одномандатного виборчого округу.

Кандидат в народні депутати в одномандатному виборчому окрузі відкриває один поточний рахунок власного виборчого фонду в банку України за місцезнаходженням окружної виборчої комісії.

Місцева організація партії, кандидат у депутати в одномандатному, одномандатному мажоритарному виборчому окрузі, кандидат на посаду сільського, селищного, міського голови відкривають один поточний рахунок власного виборчого фонду в банку, який визначається територіальною виборчою комісією за місцем знаходження відповідної виборчої комісії.

Читайте також:

Об'єднана опозиція буде відстоювати право Тимошенко і Луценка на депутатство в міжнародних судах

У виборах до Верховної Ради візьмуть участь 22 партії

На одне місце в парламенті за мажоритаркою претендують в середньому по 15 осіб

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...