Топ Новини

Азербайджан пред'явив Вірменії багатомільярдний рахунок за "окупацію"

25 вересня 2012 в 11:10
У результаті збройного конфлікту з Вірменією через Нагірний Карабах Азербайджан втратив контроль над ним і - повністю або частково - сімома прилеглими до нього районами. Збиток, завданий республіці у результаті "окупації" її території оцінили в 431,5 мільярда доларів.
Qarabag ishgal altinda 250912.jpg
apa.az

Міністерство економічного розвитку Азербайджану підрахувало збиток, завданий республіці в результаті "окупації" її території Вірменією (йдеться про території, контроль над якими Азербайджан втратив в ході Нагірно-Карабахського конфлікту). Отримана сума склала 431,5 мільярда доларів. Про це заявив заступник голови відділу міждержавного економічного співробітництва МЕР Натіг Гасанов.

"Ці цифри підготовлені на основі даних окремих міністерств, в тому числі міністерства екології та природних ресурсів, Держкомітету у справах біженців та вимушених переселенців, а також міністерства економічного розвитку", - уточнив він.

Ще в липні цього року віце-прем'єр Азербайджану Алі Гасанов стверджував, що розмір збитку від "окупації" оцінюється в 100 мільярдів доларів. Він заявляв також, що Баку не піде "ні на які поступки" в питанні відшкодування даної суми.

У результаті збройного конфлікту з Вірменією через Нагірний Карабах Азербайджан втратив контроль над ним і - повністю або частково - сімома прилеглими до нього районами. Цей регіон проголосив незалежність в 1991 році. У Баку спробували повернути контроль над ним, але зазнали невдачі. У 1994 році за посередництва Росії Азербайджан, Вірменія і невизнана Нагірно-Карабахська Республіка підписали тристоронню угоду про припинення вогню, яка в останні роки періодично порушується.

Переговори щодо мирного врегулювання конфлікту ведуться досі. Азербайджан наполягає на збереженні своєї територіальної цілісності, Вірменія захищає інтереси невизнаної республіки, оскільки НКР не є стороною переговорів.

Читайте також:

Парламент Вірменії розгляне закон про визнання Нагірного Карабаху

Азербайджан протестує проти поїздок європарламентарів у Нагірний Карабах

Нагірний Карабах: гра з від’ємною сумою

Вірменія посилює охорону на кордоні з Азербайджаном

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...