Азаров приїхав на етнофестиваль у вишиванці та солом'яному капелюсі

4 серпня 2012 в 10:25
Після кількох заяв з приводу російської та української мов, які викликали багато критики, Микола Азаров вирішив одягнути на етнофестиваль в Пирогово вишиванку і солом'яний капелюх.
azarov.jpg
kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Микола Азаров у суботу відвідав фестиваль "Жнива 2012. Толока" в Національному музеї архітектури і побуту України в Пирогово.

Прем'єр вибрав для цього заходу неформальну форму одягу, він був у блакитній вишиванці та солом'яному капелюсі.

Глава уряду ознайомився з творами народних ремесел, йому продемонстрували процес від обмолочення пшеничних снопів до випікання хліба нового врожаю.

Азаров також поспілкувався з учасниками етно-фестивалю.

- Азаров заявив, що Шевченко писав на «малоросійською мовою»

Як відомо, раніше Азаров заявив, що Тарас Шевченко писав на «малоросійській мові». В інтерв'ю російському виданню «Завтра» український прем'єр сказав, що в контексті мовного питання він проаналізував творчість Шевченка і Миколи Гоголя, відзначивши, що їхні твори на «малороссийском» мовою досконаліші. «Я повинен нагадати вам, що великий Кобзар України Тарас Григорович Шевченко писав російською мовою. Вся проза його - російською мовою, всі листи його - російською мовою. Він, живучи в Петербурзі, намагався і вірші свої писати російською. Хоча, звичайно, його вірші, написані рідною малоросійською мовою, досконаліші і більш величні ніж петербурзькі», - зазначив Азаров.

Після його критики Азаров науковим шляхом спробував довести справедливість висловлювань про «малоросійською мовою» Шевченка.

«Неосвіченість, більш того, войовниче невігластво демонструють саме ті, хто стверджує, ніби Тарас Григорович Шевченко написав лише «кілька оповідань російською мовою». На наше прохання старший науковий співробітник, вчений секретар відділу шевченкознавства Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної академії наук України Олександр Бронь підтвердив: "Велика частина прози Тараса Шевченка, зокрема його повісті, написані російською мовою. З численними українізмами і діалектизмами», - йдеться в повідомленні прес-служби.

Читайте також:

Азаров науковим шляхом спробував довести правильність висловлювань про «малоросійську мову» Шевченка

Азаров порадив телеканалу частіше «включати прекрасну російську мову» (відео)

Опозиція заперечує право половини населення говорити рідною мовою, - Азаров

Азаров нарахував в Україні 20 млн росіян і заявив, що українці чинять опір реформам

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...