Азаров пояснив, як в Україні не утискають українську мову

4 вересня 2012 в 13:41
Як приклад Азаров навів факт, що нібито в 2012 році, у порівнянні з 2011-м, зростання тиражу україномовних видань склало 166%. Згідно з даними, які оприлюднила Книжкова палата України імені Івана Федорова, тиражі книг і брошур російською мовою в 2012 році зросли на 75,8%, українською мовою - всього на 28,6%.
azarov_121290.jpg
kmu.gov.ua

Прем'єр-міністр України Микола Азаров вважає, що в Україні ніякого утиску української мови немає.

"Багато говориться про те, що нібито у нас має місце утиск української мови. Я дуже добре знаю ситуацію за останні 10 років і можу чітко сказати, що тільки в роки роботи уряду Віктора Януковича і зараз, коли керую урядом я, на розвиток української культури виділяються кошти в рази більше, ніж під час найбільш націоналістичних урядів", - сказав він в ході зустрічі з українським російськомовним письменником Андрій Курковим у вівторок в Києві.

- Тиражі книг російською мовою зросли на 75%

- У Партії регіонів не хочуть підвищувати статус жодної мови, крім російської


Як приклад Азаров навів факт, що нібито в 2012 році, в порівнянні з 2011-м, зростання тиражу україномовних видань склало 166%, також уряд виділяє кошти на фінансування українських фільмів.

"Те, що говориться особливо зараз, у зв'язку з прийняттям мовного закону, спотворено. Люди або не володіють інформацією, або свідомо її спотворюють", - додав прем'єр.

Азаров також переконаний, що в країні немає тиску на ЗМІ. "Я хотів би запитати, яка газета в Україні є провладною, яка пропагує або працює на владу? Я сто газет можу взяти, що видаються в Україні, і ми не знайдемо жодної, яка б писала добрі слова про уряд", - заявив він.

Як повідомили раніше, згідно з даними, які оприлюднила Книжкова палата України імені Івана Федорова, тиражі книг і брошур російською мовою у 2012 році зросли на 75,8%, українською мовою - на 28,6%. Україномовні видання складають 45,9% загального обсягу тиражу, російськомовні - 48,3%.

Читайте також:

Азаров врятував російську мову від «викорінення» (відео)

Азаров заявив, що Шевченко писав «малоросійською мовою»

Азаров науковим шляхом спробував довести правильність висловлювань про «малоросійську мову» Шевченка

Азаров порадив телеканалу частіше «включати прекрасну російську мову» (відео)

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...