Австрійські ЗМІ розкрили подробиці справи, в якій фігурує Ложкін

25 вересня 2015 в 13:38

Австрійські судові розгляди можуть мати істотний вплив на українську внутрішню політику, вважають австрійські ЗМІ.

Борис Ложкин
Ложкін вважається "правою рукою" Порошенко, підкреслюють австрійські ЗМІ

У справі про відмивання грошей фігурують три людини, а сума збитків від сумнівних операцій оцінюється в більш ніж 5 млн євро. Голова адміністрації президента України Борис Ложкін може проходити по цій справі як свідок, пише австрійське інформаційне агентство APA.

Відділ у боротьбі з корупцією прокуратури Австрії заявляє про те, що знайшов факти відмивання грошей, розслідуючи підозрілу історію з главою адміністрації президента України Борисом Ложкіним. В цій історії фігурують ще дві людини – громадяни України. "Мова йде про збиток в більш ніж п'ять мільйонів євро", - йдеться у публікації.

Не виключається також, що Ложкін може проходити у цій справі тільки як свідок.

Прокуратура Австрії вже направила в Генпрокуратуру України запит про правову допомогу в розслідуванні, про що напередодні повідомляв народний депутат і екс-журналіст Сергій Лещенко.

Як наголошується в публікації агентства, Ложкін, "який раніше був успішним медіа-бізнесменом, а пізніше був призначений главою президентської канцелярії, є "правою рукою" Порошенка та є одним з найвпливовіших чиновників своєї країни". "Тому австрійські судові розгляди можуть мати істотний вплив на українську внутрішню політику", - говорится в сообщении.

Агентство повідомляє, що 43-річний Ложкін (родом з Харкова) є мультимільйонером. За кілька місяців до початку політичних потрясінь в Україні, він продав у 2013 році свої частки (на 400-500 млн доларів) в UMH group олігарху Сергію Курченко, який після зміни влади втік у Росію. "Не виключено, що нинішнє розслідування пов'язане з цією угодою", - йдеться в повідомленні.

Для президента України Петра Порошенка розслідування зараз зовсім невчасне, підкреслюється в статті. "Останнім часом він часто стикався з західної критикою через недостатні зусиль у боротьбі проти корупції", - пише агентство.

Напередодні глава адміністрації президента України Борис Ложкін заявив, що не отримував ніякої інформації про кримінальну справу, яку відкрито проти нього в Австрії за інформацією народного депутата Сергія Лещенка.

За інформацією DT.UA, сума операції з продажи частки в медіахолдінгу склала 360 млн доларів, а партнером Ложкіна в його частці у UMH виступав співвласник групи "Приват", глава наглядової ради КБ "ПриватБанк" Геннадій Боголюбов. Крім того, у ряді проектів у Ложкіна було багато інших партнерів.

Засновником і співвласників UMH був Ложкін (до 2014 року). При режимі Януковича медіа-холдинг був проданий олігарху "Сім'ї" Сергію Курченко. У 1999 році Ложкін в партнерстві з групою "Приват" Ігоря Коломойського став видавцем газети "Комсомольська правда в Україні". Пізніше, в 2002 році в партнерстві з Геннадієм Боголюбовим (партнер Коломойського) Ложкін створив компанію "Укрполіграфмедіа".

В інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна" в червні 2013 року Ложкін прокоментував намір провести розміщення акцій (IPO). Тоді Ложкін оцінив вартість компанії на рівні в 400-500 млн доларів. "Частина грошей потрібна для погашення кредитних зобов'язань, частина - для розвитку", - сказав він.

У листопаді 2013 року Ложкін продав 99% медіахолдингу UMH компанії ВЕТЕК Сергія Курченка.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.15
EUR 29.57
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...