Топ Новини

Асамблея підготує зміни до Конституції до початку 2014 року

20 червня 2012 в 14:15
Проект закону про внесення змін до Конституції України подадуть президентові не пізніше початку 2014 року. Що потрібно змінювати - з'ясують під час роботи Конституційної асамблеї.

Конституційна асамблея до початку 2014 року подасть президенту проект змін до Конституції України. Про це на брифінгу в перерві засідання Конституційної асамблеї повідомив її голова, перший президент України Леонід Кравчук.

«Зараз говорити з точністю до якогось місяця дуже складно. Ми будемо діяти таким способом: до кінця цього року ми сформулюємо концепцію конституційних змін, починаючи з 2013 року і весь 2013 ми будемо працювати над текстом змін, його виносити на обговорення з експертами на українському та міжнародному рівні, а в кінці 2013 і не пізніше початку 2014 року ми проект закону про внесення змін до Конституції України подаємо президенту України», - сказав Кравчук.

Відповідаючи на питання, в які розділи Конституції будуть вносити зміни, Кравчук зауважив, що це буде предметом обговорення.

Він також не виключив, що в Конституцію буде включено нові розділи, наприклад, на сьогоднішньому засіданні один з учасників пропонував створити розділ про охорону Конституції.

Нагадаємо: Віктор Янукович підписав указ «Про Конституційну асамблю» 17 травня. Згідно з документом, Конституційна асамблея - спеціальний допоміжний орган при президентові України.

У завдання цього органу, що їх перераховано в положеннях про Конституційну асамблею, входить підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції України, організацію суспільного, професійного (за участю міжнародних експертів) обговорення цього законопроекту, а також доопрацювання тексту за результатами такого обговорення. Потім асамблея подає доопрацьований текст змін до Конституції президентові України, який вносить його на розгляд Верховної Ради.

Конституційну асамблею утворено в складі 94 осіб. Поки в ній немає представників опозиційних партій. Переважну частину Конституційної асамблеї становлять науковці, фахівці у правовій та юридичній сферах, судді Конституційного суду, глава Центральної виборчої комісії Володимир Шаповал.

Головою асамблеї призначений Кравчук.

Читайте також:

Кравчук зібрався зробити Конституції «євроремонт»

Екс-міністр юстиції: Жоден президентський режим в Україні не виявився ефективним

Янукович все ще сподівається на участь опозиції в роботі Конституційної асамблеї

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...