Архітектор критично оцінює ідею чиновників перетворити Майдан на «такий англійський Гайд-парк»

14 січня 2011 в 12:30
Професор архітектури, член-кореспондент академії мистецтв України Лариса Скорик вважає невідповідною ідею заступника голови адміністрації президента Ганни Герман створити з Майдану Незалежності у Києві «такий англійський Гайд-парк».

Професор архітектури, член-кореспондент академії мистецтв України Лариса Скорик вважає невідповідною ідею заступника голови адміністрації президента Ганни Герман створити з Майдану Незалежності у Києві «такий англійський Гайд-парк».

Насамперед, каже Скорик, з точки зору архітектури Майдану Незалежності та його аури, яка, на її думку, є несприятливою і непристойною.

За її словами, це місце неможливо назвати повноцінним майданом, сприятливим для спілкування, оскільки воно розділене транспортним сполученням, там немає зелених насаджень і зустрічатися людям там геть некомфортно. «Це витвір архітектурно-монументальний є абсолютним кітчем ХХI століття і у такій «кітчеватій» атмосфері можуть відбуватися тільки «кітчуваті» речі», - сказала Скорик.

Вона наголошує, що архітектори вже понад 20 років закликають реконструювати головну площу країни, розділити транспортні і пішохідні зони, піднявши сам майдан на верхній рівень. Однак до думки спеціалістів влада не дослухається. «Зараз це місце настільки неестетичне, настільки несучасне, що зустрічатися там та збирати там людей означає виховувати у них на довгі роки абсолютне почуття несмаку», - наголошує Скорик.

Архітектор переконана, що для зустрічей з людьми владі варто подумати про інші місця, як-то Троїцька площа, що перед Олімпійським стадіоном, яка, однак, ще не реконструйована.

За матеріалами Deutsche Welle

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...