Антиамериканізм став стовпом ідеології Кремля - The Economist

Поділитися
Антиамериканізм став стовпом ідеології Кремля - The Economist Промови Путіна відволікають росіян від внутрішніх проблем країни © kremlin.ru
Звинувачуючи Захід в економічних труднощах Росії, президент РФ Володимир Путін відволікає росіян від внутрішніх проблем країни.

Антиамериканські промови російського президента Володимира Путіна не означають те, що він дійсно готовий до війни із Заходом. Таку думку висловив автор публікації в The Economist.

Автор публікації задається питанням, навіщо Путіну взагалі потрібна була промова в рамках дискусійного клубу "Валдай" в минулу п'ятницю, і що стоїть за останньою антиамериканською тирадою російського президента.

Коли президент Росії виступав з "войовничою" антизахідної промовою в Мюнхені сім років тому, він був напружений і злий. Але 24 жовтня Путін був спокійним і щасливим, коли виголошував найбільшу антиамериканську за весь час промову. Він жартував і посміхався. Він насолоджувався, перевіряючи на міцність іноземних журналістів і експертів. Він примусив їх мовчати завдяки своєму вмінню перекручувати факти і спотворювати зміст.

По суті, мова російського президента містила мало нового. Путін звинуватив американський "односторонній диктат" в тому, що він винен у світових проблемах, подвійних стандартах і лицемірстві у відношенні до Росії, яка стоїть на "захисті інтересів російськомовного населення в Криму" проти "неофашистів". Його повідомлення було зрозумілим: якщо Америка порушує правила в Косово, так може робити й Росія в Україні.

Радянський Союз допоміг створити післявоєнний порядок, який зараз хоче знищити Путін. Радянські керівники були ворожі до Заходу, але не безвідповідальні, вони мали глибокі побоювання з приводу застосування ядерної зброї.

Путін не може змінити свою думку. "У минулому він робив усе, що в його силах, щоб змінити ситуацію, але тепер все це в минулому", - вважає директор Московського Центру Карнегі Дмитро Тренін. "Він явно не довіряє Америці і не бачить сенсу у спілкуванні з нею", - сказав редактор Головний редактор журналу "Росія в глобальній політиці" Фьодор Лук'янов. Питання полягає в тому, навіщо він вирішив виступити з промовою взагалі.

Читайте також: Зустріч "Валдайського клубу": Кремль говорив про "фашизм" в Києві, а експерти - про "путінізм" - WSJ

Відповідь може мати більше спільного з внутрішньою ситуацією, ніж із Заходом. Антиамериканізм тепер став стовпом ідеології Кремля. У 2007 році мюнхенська промова Путіна була виголошена на тлі великого зростання економіки Росії. Звинувачення в економічних проблемах Росії, в тому числі падіння цін на нафту, відволікає від критики Кремля. Опитування громадської думки показують, що російське суспільство - це найбільший кредит (козир - ред.) Путіна. На це націлені такі промови, як під час зустрічі "Валдай" в Сочі. Цікаво, що "Валдай" організований телевізійним пропагандистом Дмитром Кисельовим.

Все це не означає, що Путін готовий до реальної війни із Заходом. Виведення російських військ з України говорить про те, що його дії обмежені санкціями і небажанням росіян, щоб ще гинули солдати РФ. Але втручання Путіна в українські справи ще довго не буде припинятися.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі