Топ Новини

Американська супербомба для Ірану готова, ВПС здатні застосувати її в будь-який момент

30 липня 2012 в 09:41
Поки дипломатія ще намагається знайти рішення проблеми іранської ядерної кризи, США заявляють про готовність супербомби, розробленої спеціально для руйнування бункерів Ірану.
penetrator-air-look-force.n.jpg
rt.com

Пентагон заявив про готовність у разі війни з Іраном застосувати потужну протибункерну бомбу (Massive Ordnance Penetrator, MOP). Доопрацювання та випробування нових бомб все ще проводяться, але військові готові використовувати їх в будь-який момент, якщо це буде потрібно, оскільки і в поточній версії MOP повністю готові до бойового застосування.

Як зазначає італійське видання La Stampa, «дипломатія все ще намагається знайти вирішення іранської ядерної кризи, але паралельно триває підготовка до можливого військового зіткнення».

«З одного боку, Пентагон заявляє про повну готовність неядерної супербомби Massive Ordnance Penetrator, створеної спеціально для руйнування бункерів Ісламської республіки, з іншого - Тегеран удосконалює свою зброю для завдання ударів по американським бойовим кораблям у Перській затоці», - пише видання.

ВПС США інвестували у створення бомби 330 мільйонів доларів, і ось тепер міністр ВВС Майкл Донлі оголосив, що мета досягнута: "Якщо сьогодні буде потрібно, ми готові її застосувати". Супербомба містить понад 2400 кг вибухової речовини і здатна пробивати армований цемент товщиною 60 м. Бомба може встановлюватися на бомбардувальники В-2 і В-52, і нею можна керувати за допомогою системи наведення, - роз'яснює кореспондент. - Вона підходить для завдання ударів по структурам об'єкта зі збагачення урану у Фордо".

Іран також готується до військового протистояння, підкреслює видання. Представники ВМС США визнають: "Ми можемо втратити багато кораблів в перші години битви".

Чинний президент США Барак Обама ніколи не відмовлявся від військового сценарію, а його суперник, республіканець Мітт Ромні, напередодні візиту до Ізраїлю прямо заявив, що "не виключений варіант військового удару".

В кінці січня 2012 року став відомо, що ВПС США приступили до роботи по збільшенню вражаючої сили протибункерних бомб MOP. Повідомлялося також, що експерти Пентагону дійшли до висновку, що потужності боєприпасів недостатньо для того, щоб знищити укріплені підземні об'єкти на території Ірану.

Бомби MOP масою 13,6 тонни, що мають позначення GBU-57, розроблялися спеціально для ураження підземних укріплень Ірану і КНДР, що використовуються в якості лабораторій для розробки ядерної зброї. У січні 2012 року ВПС США запросили додатково 80 мільйонів доларів на удосконалення протибункерних бомб.
 


25 липня 2012 року представник міністерства оборони США Джордж Літтл заявив, що громадянська війна, яка вибухнула в Сирії, може стати причиною поширення сирійської хімічної зброї масового ураження. "Сирійський режим потребує захисту цієї зброї. І я скажу відкрито, було неприйнятно не забезпечити її захист", - сказав Донлі. Мова може йти і про знищення таких складів за допомогою протибункерних бомб.

Читайте також:

Іран пригрозив «за лічені хвилини» знищити 35 військових баз США

Іран провів випробування ракет, здатних завдати удару по Ізраїлю

Учасники переговорів щодо Ірану заявили про значні розбіжності

Глава MI-6: США і Ізраїль повинні вирішити, змиритися з ядерним Іраном або негайно завдати удару

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...