Американська компанія вимагає через суд мільйонів у Тимошенко

25 липня 2011 в 09:26
Американська компанія Universal Trading & Investment Co., Inc (UTICo) на початку липня подала до суду у Нью-Йорку позов до екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко, вимагаючи від неї виплатити борг компанії "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) на суму 18,3 млн доларів.

Цим позовом UTICo намагається через Ю.Тимошенко домогтися виплати боргу компанії ЄЕСУ, яка у 90-х роках була посередником при продажу середньоазіатського і російського газу в Україну і Східну Європу і яку певний час очолювала Ю.Тимошенко.

Фотокопії позовної заяви UTICo оприлюднено сьогодні на сайті видання Kyiv Post.

UTICo також звинувачує Ю.Тимошенко в тому, що вона приховувала прибутки та активи ЄЕСУ від кредиторів, виводячи їх в офшори і під власний контроль.
 

Газета нагадує, що перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін 21 липня також заявив про наявність у прокуратури доказів щодо виведення прибутків ЄЕСУ, отриманих від торгівлі газом, в офшорні компанії.
 

У позові UTICo наголошується, що Ю.Тимошенко перешкоджала стягуванню боргу з ЄЕСУ, і додається, що "за законами Нью-Йорка, присуджений борг може бути стягнуто в особи, у якої знаходяться гроші боржника". Такою особою UTICo вважає Ю.Тимошенко.
 

"UTICo є кредитором за рішенням суду на борг у розмірі 344 480 проти компанії "Єдині енергетичні системи України", в якій Тимошенко була президентом і корпоративні активи якої вона взяла під особистий контроль", - сказано в позовній заяві UTICo.
 

Окрім того, у власній позовній заяві UTICo зазначає, що в разі наявності будь-яких відшкодувань на користь Ю.Тимошенко за позовом до українського бізнесмена Дмитра Фірташа, UTICo звертається з клопотанням накласти арешт на частину цих відшкодувань у розмірі до 18,3 млн дол., плюс законні відсотки, до закінчення судового слухання у справі "UTICo проти Тимошенко".

Нагадаємо, раніше екс-голова Печерського суду Микола Замковенко повідомив в інтерв'ю, що всі терміни давності притягнення Тимошенко до відповідальності по ЄЕСУ вже минули.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...