Топ Новини

Адвокати Тимошенко мають намір оскаржити її арешт у Страсбурзькому суді

9 серпня 2011 в 05:18
Адвокати Юлії Тимошенко готують доповнення до скарги до Страсбурзького суду, пов'язані з порушеннями прав при арешті колишнього прем'єр-міністра.

Адвокат Аркадій Бущенко, що представляє інтереси лідера БЮТ у Страсбурзькому  суді, виправдовуючи необхідність доповнення до вже існуючих позовів, заявляє, що під час ув'язнення Юлії Тимошенко була порушена п'ята стаття («Право на свободу та особисту недоторканність») європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

«Конвенція про захист прав людини та основних свобод передбачає, що право на свободу понад усе, і лише у виняткових випадках за законом людина може бути взята під варту. У випадку з Тимошенко всі аргументи, які навів суд у своєму рішенні про застосування запобіжного заходу, суперечать європейській конвенції, а значить суд прийняв рішення про ув'язнення Юлії Тимошенко на незаконних підставах», - зазначив А.Бущенко.

У той же суд було направлено клопотання з вимогою надати справі статусу «Пріоритетної». «Ми направили клопотання про прискорений розгляд цієї справи. Поки що це клопотання не вирішено. Думаю, що скарга Юлії Тимошенко не дуже відрізняється від справи Юрія Луценка, Тому, враховуючи практику Європейського суду, я думаю, що вона так само буде розглядатися у прискореному порядку, тим більше після останніх подій через її взяття під варту», - зазначив він.

Нагадаємо, 5 серпня суддя Р.Кірєєв змінив Ю.Тимошенко запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт за клопотанням держобвинувачення. Прокурори заявили дане клопотання після допиту в якості свідка прем'єр-міністра Миколи Азарова.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...