Топ Новини

Адвокати Луценка чекають на рішення Європейського суду протягом 2-х місяців

20 липня 2011 в 14:22
Адвокат екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка Ігор Фомін вважає, що рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо арешту його підзахисного може бути винесено протягом 2 місяців.
5_07_lucenko_fomin_advokat_39_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Я думаю, сподіваюся принаймні, що протягом максимум 2 місяців ми вже отримаємо рішення Європейського суду на першу нашу вимогу", - сказав адвокат на прес-конференції в Києві у середу, 20 липня.

І.Фомін нагадав, що до Європейського суду було направлено звернення Ю.Луценка, після чого було звернення цього суду до уряду України.

За його словами, уряд України дав таке роз'яснення, і Ю.Луценко дав свої коментарі з приводу цієї відповіді.

"Будь-яких процесуальних дій (з боку Європейського суду - ред.) вже не буде, тобто Європейський суд повинен тільки прийняти рішення", - зазначив адвокат.

"Я не думаю, що воно (рішення - ред.) буде прийматися протягом півроку. Я не можу це прогнозувати, у мене немає великого досвіду роботи з Європейським судом. Але я вважаю, оскільки він уже прийняв рішення про застосування до нас першочергового порядку розгляду суперечки, вони цю справу затягувати не будуть", - сказав він.

І.Фомін нагадав, що у зверненні до Європейського суду Ю.Луценко ставить питання про законність його утримання під вартою, а також про порушення права на захист. Він припустив, що рішення Європейського суду може стосуватися компенсації Ю. Луценку з боку України.

Адвокат також не виключив, що Європейський суд  порушить питання "про усунення фактів порушення", тобто про звільнення Ю.Луценка з-під варти.

"Печерський суд зобов'язаний буде виконати рішення Європейського суду, оскільки воно має силу закону за чинним законодавством України", - підкреслив він.

І.Фомін повідомив, що в разі винесення обвинувального вироку Ю.Луценку цей вердикт також буде оскаржено в Європейському суді.

Як повідомлялося, 13 грудня 2010 року Ю.Луценку та його водієві Леоніду Приступлюку було пред'явлено остаточне звинувачення у розкраданні державного майна в особливо великому розмірі, а також перевищенні службових повноважень та використанні підроблених документів.

Ю.Луценка було затримано 26 грудня 2010 року. Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...