Адвокат вдови Гонгадзе вважає адекватним довічне покарання Пукачу, яке для нього просить прокуратура

27 грудня 2012 в 16:04
Незважаючи на те, що прокуратура просить суд засудити Пукача до "дуже тяжкого покарання", з іншого боку держобвинувачення "замовчує кілька важливих речей та обставин, які підлягають доведенню", говорить Теличенко.
Адвокат вдови журналіста Георгія Гонгадзе - Мирослави - Валентина Теличенко вважає адекватною міру покарання екс-генералу міліції Олексію Пукачу, якого прокуратура просить засудити до довічного ув'язнення.
 
Про це Теличенко заявила в інтерв'ю журналістам після завершення засідання Печерського райсуду Києва, який розглядає справу Пукача в четвер, 27 грудня.
 
За її словами, прокуратура просить суд засудити Пукача до "дуже тяжкого покарання, а з іншого боку замовчує кілька важливих речей та обставин, які підлягають доведенню".
 
 
При цьому В.Теличенко наголосила, що в обвинувальному висновку, крім прізвища колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, інші прізвища не фігурують, але, якщо посилатися на слова Пукача, то Кравченка в його присутності розмовляв з колишнім президентом Леонідом Кучмою і, як зрозумів Пукач, у тій розмові Кравченко вкотре пообіцяв Кучмі "щодо Гонгадзе проблема буде вирішена ".
 
"Тобто убитий", - сказала Теличенко, зазначивши, що це вже її інтерпретація свідчень Пукача, оскільки він дослівно не цитує те, що чув зі слів Кравченко.
 
"Крім того, можу сказати, що Пукач сформулював однозначно в судовому слідстві, що він не визнає змови зі своїми підлеглими, але він стверджує, що це було наслідком змови і перераховує поіменно колишнього президента Леоніда Кучму, колишнього міністра внутрішніх справ Кравченка, так само Володимира Литвина називає і себе називає в цій ситуації ", - сказала Теличенко.
 
Нагадаємо, Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі в Київській області було виявлено обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.
 
У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, які за заявою Генпрокуратури, належать Гонгадзе. Однак тіло досі не віддано землі, оскільки мама журналіста Леся Гонгадзе відмовляється визнавати, що знайдені останки належать її синові.
 
Екс-генерал МВС Пукач, який тривалий час перебував у розшуку в зв'язку з причетністю до вбивства журналіста, в липні 2009 року був затриманий у Житомирській області, і відтоді перебуває під вартою.
 
Слідство встановило, що Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка. Адвокат вдови Гонгадзе Теличенко заявила, що Пукач у суді серед замовників вбивства Гонгадзе назвав Леоніда Кучму і Володимира Литвина. Крім того, він визнав, що власноруч вбив Гонгадзе.
 
Кримінальну справу стосовно Кучми було порушено 21 березня 2011 року. Він звинувачувався в перевищенні влади і службових повноважень, які призвели до вбивства журналіста. Плівки майора Мельниченка було визнано речовим доказом у справі.
 
13 грудня 2011 Печерський районний суд Києва визнав незаконним порушення кримінальної справи щодо Кучми і скасував відповідну постанову Генпрокуратури. 19 грудня Генеральна прокуратура України подала апеляцію на це рішення. Апеляційний суд Києва 20 січня 2012 залишив у силі рішення Печерського райсуду про незаконність порушення Генпрокуратурою справи щодо Кучми.
 
Читайте також:
 
 
 
 
 
За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...