Топ Новини

Адвокат Нечипоренко: У СІЗО Іващенко поступово стає інвалідом

20 вересня 2011 в 13:40
Печерський районний суд Києва не звільнив з-під варти колишнього в.о. міністра оборони Валерія Іващенка і звернув увагу пенітенціарної служби на заяви підсудного про відсутність лікування в слідчому ізоляторі, де він перебуває під вартою.
ivashenko.jpg
tochka.net

На засіданні у вівторок захист В.Іващенка заявив клопотання про зміну йому запобіжного заходу на не пов'язаний з утриманням під вартою.

Адвокати мотивували своє клопотання тим, що стан здоров'я В.Іващенка значно погіршився: окрім загострення колишніх хвороб, за час перебування більше року в СІЗО в нього з'явилися інші хвороби.

"В.Іващенку протягом останніх двох місяців не надається медична допомога. Не отримуючи медичної допомоги, Іващенко поступово стає інвалідом, якщо вже ним не став ... Складається враження, що це робиться спеціально", - сказав адвокат Борис Нечипоренко.

Він підкреслив, що у медичній частині СІЗО медичну допомогу надати не можуть, оскільки там навіть немає посади невропатолога, лікування якого потребує В.Іващенко.

При цьому Б.Нечипоренко припустив, що це може робитися для того, щоб В.Іващенко не міг належним чином захищатися в суді.

Представники держобвинувачення не побачили підстав для зміни запобіжного заходу В.Іващенку.

В.Іващенко, звертаючись до головуючого судді Сергія Вовка, сказав: "Я розумію, що на вас тиснуть, але має бути якась самоповага".

Але суд відмовив у задоволенні клопотання про зміну запобіжного заходу і залишив В.Іващенка під вартою.

Разом з тим, суд окремою ухвалою звернув увагу управління пенітенціарної служби Києва та Київської області на незабезпечення медичного лікування В.Іващенка.

В.Іващенко заявив, що ця окрема ухвала безглуздо, оскільки СІЗО не може надати йому необхідну медичну допомогу.

"Не зможе СІЗО найближчим часом ввести штатну одиницю - ще одного лікаря", - сказав підсудний.

Окрім того, В.Іващенко попросив суд вплинути на конвой СІЗО, який не може доставити його до стоматології. На це головуючий суддя С.Вовк сказав, що він не уповноважений давати вказівки конвою і слід звернутися безпосередньо до СІЗО.

Суд у справі В.Іващенка знаходиться на стадії допиту свідків. Допитано близько десятка, ще близько 50 свідків має бути допитано.

Наступне судове засідання за обвинуваченням В.Іващенка відбудеться 30 вересня об 11.00.

Нагадаємо, 12 липня адвокат В.Іващенка повідомив, що його підзахисний вже майже 11 місяців утримується під вартою і за цей час він дуже захворів, і може померти.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що Комітет опору диктатурі (КОД - Комітет опору диктатурі) вимагає від влади негайно звільнити з-під арешту Юлію Тимошенко, Юрія Луценка та Валерія Іващенка на підписку про невиїзд, оскільки стан їх здоров'я викликає крайню тривогу.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...