Топ Новини

Адвокат: Мельниченка збиралися фізично усунути

10 жовтня 2011 в 14:24
Колишній майор Управління державної охорони Микола Мельниченко залишив Україну у зв'язку з тим, що у країні готувалася операція з його фізичного усунення з метою не допустити його участі в судовому процесі над екс-президентом Леонідом Кучмою.

За інформацією адвоката екс-майора Миколи Неділька, зникнення М.Мельниченка «пов'язане із загрозою його життю». «У нас є інформація про те, що є замовлення на його (Миколи Мельниченка - ред.) фізичне усунення з боку тих людей, яким він не вгодив. Розглядався варіант його арешту, після чого М.Мельниченка помістили б у СІЗО, звідки він вже не вийшов би, нібито покінчив життя самогубством або загинувши у результаті нещасного випадку», - розповів М.Неділько «Коммерсант-Украина».
 

М.Неділько розповів також, що СБУ розіслано орієнтування на М.Мельниченка, в якому вказані його паспортні дані, а також марки та номери 14 автомобілів, на яких він може пересуватися. Також там зазначається, що, окрім паспорта громадянина України, М.Мельниченко може використовувати документ на ім'я громадянина Чехії Гасека Віктора Бабана. Нагадаємо, що саме до Праги М.Мельниченко вирушив восени 2000 року, коли в парламенті були оприлюднені записи, зроблені ним у кабінеті Л.Кучми. Звідти екс-майор переїхав до США.

«Останнім часом і Мельниченко, і члени його родини, і я постійно перебували під спостереженням співробітників СБУ, - повідомив М.Неділько, не виключивши того що в екс-майора є чеський паспорт. - Коли стало зрозуміло, що йому погрожують, до нього прийшли дуже високопоставлені силовики і сказали: "Ось паспорт, виїжджай із країни"».

За інформацією видання, М.Мельниченко пропозицією не скористався, оскільки вважав її провокацією - нібито на кордоні його мали затримати з фальшивим документом, заарештувати або вбити при затриманні.

За словами адвоката, зараз М.Мельниченко перебуває «в надійному місці», і його мета - «дожити до суду над Л.Кучмою, де він має намір виступити в якості свідка».

Джерело в СБУ у розмові з виданням не підтвердило участі служби у стеженні за М.Мельниченкои і розсиланні орієнтувань на нього: «Ніякого стеження не було. М.Мельниченко як свідок перебував під нашою охороною (спецпідрозділу "Альфа" - ред.), і якби він був в іншій якості, наприклад обвинуваченого, то, повірте, нікуди б він від нас не подівся. Свідок сам вільний обирати режим своєї охорони. Наприклад, відмовлятися від неї в нічний час».

У свою чергу адвокат Л.Кучми Віктор Петруненко поставився до зникнення екс-майор байдуже: «Усім ясно, що це (зникнення - ред.) - черговий трюк Мельниченка, так що коментувати це якимось чином я не вважаю за потрібне».

 

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...