Адамкус: Україні необхідно як мінімум десять років, аби стати повноправним членом ЄС

14 січня 2011 в 12:25
Для набуття повноправного членства в ЕС Україні потрібно ще близько десяти років, а відмова від вступу до НАТО зашкодила і процесу євроінтеграції, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» екс-президент Литви Валдас Адамкус.

Для набуття повноправного членства в ЕС Україні потрібно ще близько десяти років, а відмова від вступу до НАТО зашкодила і процесу євроінтеграції, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» екс-президент Литви Валдас Адамкус.

«Я наголошував під час зустрічей зі своїми співрозмовниками в Україні: не будьте розчаровані, якщо вам не вдасться виконати всі вимоги щодо членства за п’ять років. Зізнаюся щиро — я не вірю, що це можливо. Україні необхідно як мінімум десять років, аби стати повноправним членом ЄС. Якщо ж їй вдасться зробити це за п’ять років — я почну вірити у диво», - підкреслив екс-президент.

При тому, на його думку, реальний зовнішньополітичний курс України на даний момент не є достатньо чітко означеним.

«Європа справді досі не може зрозуміти, куди рухається Україна. Чи вона схиляється більше на Схід, до співробітництва з Росією, яка не входить до ЄС, — чи прямує у напрямку західної спільноти, що структурована в організацію, яку ми наразі називаємо Євросоюзом. Є сумніви і щодо чіткого бачення курсу держави вашим керівництвом. Не думаю, що ми спостерегли якісь іще вияви відданості українського уряду європейському курсу, окрім декларації: «ми хочемо здобути членство в ЄС», - констатував Адамкус.

Екс-президент Литви переконаний, що рішення відмовитись від набуття членства в НАТО може зашкодити євроінтеграційним зусиллям України.

«Декларація вашого президента, що Україна не ставить за мету інтеграцію до НАТО, підірвала віру прихильників вашої держави у те, що Україна рухається в євроатлантичному напрямі свідомо і що вона справді хоче стати також рівноправним членом Європейського Союзу. Звісно, НАТО і Європейський Союз — це дві різні структури, але вони дуже тісно взаємопов’язані», - підкреслив Адамкус.

Детальніше читайте в інтерв’ю Альони Гетманчук та Сергія Солодкого з Валдасом Адамкусом у свіжому номері «ДТ».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...