Абромавичус розповів про втручання Кононенка в роботу Мінекономіки

Поділитися
Абромавичус розповів про втручання Кононенка в роботу Мінекономіки Абромавічус розповів про інтереси Кононенка у держкомпаніях © kmu.gov.ua
Міністр економіки назвав галузі nf компанії, які цікавлять заступника голови фракції БПП.

Заступник голови парламентської фракції "Блоку Петра Порошенко" Ігор Кононенко намагається впливати на кадрову політику уряду на державних підприємствах. Про це міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус в інтерв'ю виданню "Новое время" у середу, 3 лютого.

За словами глави МЕРТ, підконтрольний Кононенко народний депутат від БПП Геннадій Чекіта без запрошення приходить на засідання міністерства та його структурних підрозділів, щоб "настійно порекомендувати" приймати "правильні" рішення стосовно держкомпаній "Укртрансхімаміак", "Держзовнішінформ", підприємств порошкової металургії та Нацагентства з акредитації.

"Чекіта, наприклад, стосовно порошкової металургії, ходить, лобіює своїх людей... Приходить і сидить. Рекомендує якихось старих людей з міністерства. Наприклад, з приводу цього акредитаційного бюро. Ми старих людей прогнали, а він намагається їх поставити", − обурився міністр, додавши, що крім спроб впливати на кадрову політику міністерства, Чекіта також намагається лобіювати інтереси підконтрольного йому підприємства.

"У нього є якась компанія з сертифікації, й він намагається тему сертифікації рухати", − повідомив Абромавичус.

Міністр економіки заявив, що вважає неприпустимим таку поведінку народних депутатів.

"Ми – виконавча влада. У нас є підконтрольні підприємства. Ми там формуємо якусь політику. Причому тут депутати і державні компанії? Мені це незрозуміло", − резюмував Абромавічус.

Читайте також: Яресько відкинула всі звинувачення в корупції в уряді

3 лютого міністр економіки Айварас Абромавічус заявив про намір подати у відставку, однією з причин він назвав наростаючий тиск з боку близького до Порошенка народного депутата Ігоря Кононенка, а саме його спроби блокувати проведення реформ і бажання отримати контроль на потоками державних коштів на держпідприємствах.

У свою чергу Кононенко спробував відхреститися від висунутих Абромавичусом звинувачень і заявив про готовність скласти мандат "за рішенням фракції".

Представники західних країн, що виступили донорами українських реформ, негативно відреагували на відставку очільника МЕРТ і озвучені ним причини свого рішення. Американський посол одним з перших відреагував на заяву Абромавичуса, назвавши його "одним з великих чемпіонів з проведення реформ" в Україні.

Президент України Петро Порошенко 3 лютого зустрівся з Абромавичусом і заявив, що глава МЕРТ має продовжити роботу на своїй посаді.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі