Топ Новини

Абхазія надала документальне підтвердження визнання державою Вануату (документ)

7 червня 2011 в 08:55
У ЗМІ опубліковано копію документа про встановлення дипломатичних відносин між Вануату і Абхазією.

"Угоду про встановлення дипломатичних відносин між Абхазією і Вануату", датовану 23 травня, яку підписано прем'єрами обох країн Сергієм Шамбою і Сато Кілманом і скріплено печатками, опублікувало видання "Коммерсантъ":

 


Скріншот сайту видання "Коммерсантъ"


"Уряди Республіки Абхазія та Республіки Вануату, бажаючи зробити внесок у взаєморозуміння, зміцнення дружніх відносин і співробітництво між двома народами, слідуючи принципам і цілям хартії Об'єднаних Націй, міжнародного права та угодам, що стосуються суверенної рівності держав, підтримання міжнародного миру і безпеки, національного суверенітету, незалежності, територіальної цілісності і принципів невтручання у внутрішні справи інших країн, ґрунтуючись на принципах Віденської конвенції про дипломатичні відносини від 18 квітня 1961 року, вирішили встановити дипломатичні відносини на рівні послів", - говориться у документі.

Про те, що тихоокеанська держава Вануату визнала незалежність Абхазії, голова абхазького МЗС Максим Гвінджія оголосив 31 травня.

Проте вже наступного дня в ефірі грузинського телеканалу "Руставі-2" вийшло інтерв'ю з постпредом Вануату в ООН і послом цієї країни у США Дональдом Калпокасом, який заявив, що ніякого визнання не було. "Я двічі зв'язувався з керівником нашого зовнішньополітичного відомства і питав про Абхазію. Він сказав, що Вануату ніякого рішення щодо цієї провінції Грузії не приймало. Ми визнаємо суверенітет і територіальну цілісність Грузії. Той, хто говорить інакше, обмовляє і проявляє неповагу до нашої країни", - заявив журналістам Дональд Калпокас.

У грузинських ЗМІ повідомлялася навіть сума, яку нібито заплатила Росія тихоокеанській державі за визнання Абхазії, - млн.

У свою чергу, депутат Держдуми РФ Сергій Марков, коментуючи ситуацію, висловив думку, що "після цієї заяви (про встановлення дипвідносин між Вануату і Абхазією - ZN.UA), можливо, грузини або якісь їхні, так би мовити, спільники кинулися перекуповувати керівництво Вануату".

За оцінкою 2006 року ВВП Вануату становив 9 млн, а ВВП на душу населення за оцінкою 2003 року - 00, що робило країну третьою за бідністю державою Тихого океану. З 1995 року Вануату розглядається ООН як одна з найменш розвинених країн світу.

Вануату стала п'ятою державою, що визнала Абхазію (після Росії, Нікарагуа, Венесуели і Науру). Грузія розглядає Абхазію як частину своєї території, окуповану Росією.

Республіка Вануату розташована на 83 островах архіпелагу Нові Гебриди. Загальна площа суші - 12 336 км ². Населення Вануату - 215 446 осіб. (2008).

 


 

За матеріалами: Лента.ру , Коммерсантъ ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...