Янукович готовий внести зауваження до Податкового кодексу

14 січня 2011 в 12:24
Президент України Віктор Янукович, найімовірніше, поверне Податковий кодекс у Верховну Раду зі своїми зауваженнями. Про це він заявив у суботу, 27 листопада, під час зустрічі з підприємцями - учасниками акції протесту, що проходить на Майдані Незалежності в Києві.

Президент України Віктор Янукович, найімовірніше, поверне Податковий кодекс у Верховну Раду зі своїми зауваженнями. Про це він заявив у суботу, 27 листопада, під час зустрічі з підприємцями - учасниками акції протесту, що проходить на Майдані Незалежності в Києві.

«Вірогідність  вето - велика. Але ми про це зможемо сказати після того, як разом з вами розглянемо питання Податкового кодексу», - зазначив президент.

Як сказав Янукович, йому зрозуміла позиція підприємців, які виступають проти Податкового кодексу.

«Треба, щоб ми з вами разом подивилися в цілому на цю проблему. Я приїхав з прем'єр-міністром. Я його узяв з собою, щоб ми сьогодні домовилися. Поки мої експерти працюватимуть - цей Податковий кодекс тільки учора надійшов до Адміністрації - щоб ви разом з прем'єр-міністром сіли, разом з фахівцями, вашими представниками і подивилися на увесь кодекс. Мої експерти попрацюють сьогодні, завтра, післязавтра поки не закінчать цю роботу», - сказав Янукович та уточнив, що до понеділка він матиме з цього питання проміжний результат.

У зв'язку з цим президент запропонував, щоб у понеділок, 29 листопада, представники підприємців, а також фахівці Кабінету міністрів зокрема, автори Податкового кодексу, разом з фахівцями Адміністрації президента сіли за стіл переговорів з метою доопрацювання кодексу і пошуку спільного рішення для його редагування.

«Перевернемо все для того, щоб дійти до кожної букви, коми, кожної крапки тощо», - зазначив Янукович і запропонував завершити цю роботу до четверга, адже у вівторок-середу він перебуватиме в закордонному відрядженні - в Астані (у Астані 1-2 грудня відбудеться саміт ОБСЄ - ред.).

«Але, сто відсотків, у четвер я готовий вас вислухати: про що ви домовилися, які є розбіжності і що, на ваш погляд, необхідно зробити. Ви почули мене?» - запитав Янукович.

Він підкреслив, що виступає «проти того, щоб кодексом посилювати адміністративний тиск податкової адміністрації на бізнес». «Категорично проти! Якщо там буде якесь посилення, ми його вилучимо. Якщо необхідно буде накласти вето - воно буде накладене», - зазначив президент і запевнив, що «зробить так, як це потрібно державі». «Я це зроблю так, як краще для держави, для економіки і для бізнесу, але не для податкової», - сказав Янукович.

При цьому президент висловив думку про те, що дискусія навколо Податкового кодексу не повинна проходити в форматі політичної гри, а бути  лише конструктивним діалогом з метою урахування соціально-економічних інтересів громадян.

«Грайте (у політику - ред.) без мене. Шукайте собі іншого партнера. Я готовий з вами працювати щодо Податкового кодексу разом, і завершити його з головою і розумом», - заявив Янукович.

Звертаючись до прем'єр-міністра Миколи Азарову, він відзначив, що це саме уряд підготував і ініціював таку редакцію Податкового кодексу, яка викликала такий резонанс і протести. «Азаров, працюйте! Ось вам громадськість - проводьте громадські обговорення, працюйте», - заявив Янукович.

На це зауваження прем'єр відповів: «Усе, що треба змінити, ми змінимо».

Янукович запевнив підприємців, що буде  відстоювати у Верховній Раді прийняття Податкового кодексу в тій редакції, яку буде пропрацьовано з урахуванням вимог підприємців і позиції глави держави.

Нагадаємо, що президент України Віктор Янукович і Азаров у суботу, 27 листопада, прибули на Майдан Незалежності, де провели зустріч з підприємцями, що протестують проти прийняття Податкового кодексу.

Безстрокова акція протесту підприємців проходить у Києві на Майдані Незалежності з 22 листопада. Вони вимагають від Януковича застосувати право вето до прийнятого Верховною Радою Податкового кодексу, що серйозно змінює умови ведення бізнесу за спрощеною системою оподаткування.

Проти набуття чинності Податкового кодексу протестують і в інших містах України.

Верховна Рада прийняла Податковий кодекс 18 листопада. Введення документу в цілому передбачене з 1 січня 2011 року, водночас для низки норм передбачений перехідний період від трьох до шести місяців.

Спікер парламенту Володимир Литвин підписав Податковий кодекс 26 листопада, і наразі  він  знаходиться в Адміністрації президента.

За матеріалами УНІАН

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...