Топ Новини

ПАРЄ прийняла резолюцію по Білорусі, закликавши розширити санкції

25 січня 2012 в 15:42
ПАРЄ прийняла резолюцію, що закликає країни Ради Європи приєднатися до режиму адресних санкцій проти Мінська.

Парламентська асамблея Ради Європи на засіданні в середу, 25 січня, прийняла резолюцію по Білорусі, в якій засуджується погіршення ситуації в сфері захисту прав людини, а також цивільних і політичних свобод в республіці.

«Влада Білорусі продовжує посилювати підходи до спроб вираження незгоди, як і раніше застосовується практика залякування, довільного приміщення під варту і адресного переслідування прихильників опозиції, незалежних ЗМІ, активістів громадянського суспільства та правозахисників», - йдеться в документі.

Асамблея закликала владу Білорусі звільнити і реабілітувати всіх політичних ув'язнених, гарантувати свободу зборів і покласти край застосуванню сили для розгону акцій протесту та арешту демонстрантів, припинити утиски журналістів і незалежних ЗМІ, дозволити місії ОБСЄ повернутися до Білорусі і відновити там свою діяльність, негайно ввести мораторій на застосування смертної кари.

У резолюції міститься заклик до держав - членів Ради Європи «приєднатися до режиму адресних санкцій РЄ щодо Білорусі доти, поки не будуть звільнені і повністю реабілітовані всі політичні ув'язнені, а також не буде введено мораторій на застосування смертної кари».

За словами доповідача ПАРЄ по Білорусі Андреса Херкеля, влада в Мінську відмовила йому у в'їзді в країну, тому дані доповіді базуються на інформації, наданій білоруськими правозахисниками. Херкель підкреслив, що санкції ЄС направлені «не проти народу, а виключно проти тих, хто цей народ пригнічує».

Нагадаємо, що Європарламент у січні 2011 року прийняв  резолюцію про заборону в'їзду в Європу білоруським чиновникам, суддям та керівникам силових структур, причетним до розгону демонстрації після виборів президента Білорусі 19 грудня.  ! Zn

Читайте також

Лукашенко збирається заборонити іноземні сайти

США ввели нові санкції проти Білорусі

США закликали скасувати чемпіонат світу з хокею в Білорусі

Євросоюз розширив санкції проти Білорусі

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...