Топ Новини

70 виборчих округів сформовано з порушенням принципу компактності, - Томенко

4 травня 2012 в 09:47
Де популярність кандидата від опозиції є значною, округ знищувався шляхом розрізання його на окремі шматки під інші округи, упевнений Микола Томенко.
Tomenko-2_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Попередній аналіз розподілу виборчих округів підтверджує, що з 225 округів, як мінімум, 70 були сформовані з порушенням принципу компактності і єдності адміністративно-територіальних одиниць. Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник голови Верховної Ради, один з лідерів партії «Батьківщина» Микола Томенко.

За його словами, незважаючи на всі заяви Центральної виборчої комісії про те, що вона є незалежним органом, підтвердилася теза, що в більшості областей межі округів визначали обласні адміністрації.

Віце-спікер нагадав, що більшість голів ОДА є керівниками регіональних виборчих штабів Партії регіонів. «Виходячи з цього, деякі області більш нахабно ділили округи під своїх кандидатів», - заявив він.

За словами Томенка, в результаті створення округів було розділено 38 районів у містах, 32 сільських райони і 4 міста. «Теоретично можна припустити, що, як виняток, таке можливо, враховуючи необхідність забезпечення відповідної кількості виборців, однак безпосередній аналіз підтверджує, що в абсолютній більшості випадків мова йде про передвиборчу вигоду», - сказав він.

Крім того, на переконання Томенка, «нарізка округів» відбувалася за трьома принципами. Перший принцип, зауважив він, визначення округу межами земель або господарств місцевих бізнесменів. Другий принцип, за словами Томенка, це принцип вибірково-адміністративного ресурсу, де межі округу визначалися кордонами впливу того чи іншого посадовця. І третій принцип - вибірково-партійної доцільності.

«Мова йде про те, що там, де популярність кандидата від опозиції є значною, округ знищувався шляхом розрізання його на окремі шматки під інші округи», - заявив він.

У той же час Томенко відзначив, що спроби влади підкоригувати кордону округів у власних інтересах свідчить про її побоювання за результати виборів. Крім того, додав він, такий розподіл не є критичним для опозиції, оскільки в округах будуть балотуватися єдині кандидати від опозиції.

Читайте також:

Передвиборча кампанія в Україні стартує 30 липня


Центрвиборчком оголосить офіційні результати виборів до Ради не пізніше 12 листопада

Перекроювання виборчих округів на Рівненщині може піти на користь окремим кандидатам

ЦВК постановою про округах «порвав Луганську область на шматки»

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...