Олімпіада-2016: всі медалі збірної України

Олімпіада-2016: всі медалі збірної України Українці завоювали 11 медалей © НОК України
В активі української олімпійської команди в Ріо 11 нагород.

В Ріо-де-Жанейро триває Олімпіада-2016. Збірна України завоювала 11 медалей - дві золоті, п'ять срібних і чотири бронзові.

Українські медалісти Ріо

Сергій Куліш, 23 роки. Кульова стрільба. Пневматичний пістолет, 10 метрів - срібна медаль.

Сергій Куліш
НОК України
Результати Куліша
Українець зумів пройти кваліфікацію у кульовій стрільбі з пневматичної рушниці з 10-метрової дистанції, посівши четверте місце. Здавалося б, для Куліша, який на Іграх-2012 у Лондоні став лише 18-м, це вже хороше досягнення. Однак у фінальній боротьбі стрілок зумів реалізувати свій потенціал і навіть був проміжним лідером, але в підсумку виграв дуель за друге місце у росіянина Володимира Масленнікова і не зумів обійти лише явного фаворита з Італії Ніколо Кампріані.

Ольга Харлан, 25 років. Фехтування. Індивідуальна шабля - бронзова медаль.

Ольга Харлан
НОК України
Результати Харлан
Українська шаблістка була однією з двох головних фавориток індивідуального першості разом з росіянкою Софією Великою - першим номером світового рейтингу. Проте вже у півфіналі Харлан, як вона сама зізналася, не впоралася з емоціями і поступилася іншій представниці Росії - Яні Єгорян, яка у фіналі зуміла здолати ще й співвітчизницю Велику. У матчі за "бронзу" Ольга таки підтвердила свій високий клас і у впертій боротьбі з француженкою Манон Брюне здобула перемогу - 15:10.

Варто відзначити, що в активі українки є і командое олімпійське "золото" Пекіна, а в Лондоні Харлан аналогічно бразильському сценарію посіла третє місце.

Олег Верняєв, 22 роки. Спортивна гімнастика

Олег Верняєв (праворуч)
НОК України

Особисте багатоборство - срібна медаль

Результати Верняєва
Верняєв є власником дев'яти золотих нагород континентальних та світових першостей і вважається одним з найсильніших гімнастів планети. Тому вихід у фінал багатоборства мало кого здивував, тоді як там його чекав головний суперник - японець Кохеі Утімура. На брусах, своєму коронному виді, Олег отримав 16,100 - в цей вечір більше судді не дали нікому.

Все вирішувалося на перекладині, перед якою українець випереджав Утімуру на 0,9 бали. У підсумку японець отримав 15,800, а все залежало від Верняєва, але не вистачило концентрації, в результаті чого приземлення у гімнаста вийшло з невеликою помаркою. Цього вистачило, щоб судді дали оцінку рівно на одну десяту менше, що принесло Утімурі золоту медаль.

Вправи на брусах - золота медаль

Олег Верняєв
НОК України
Верняєв з самого початку вважався одним з головних фаворитів дисципліни, але у нього були й гідні суперники. Один з них - китайський чемпіон світу Ю Хао, який в підсумку припустився помилки і не зміг претендувати на медалі. Українець практично без помарок виконав свою комбінацію, після чого отримав дуже високу оцінку від суддівського корпусу - 16,041. "Срібло" дісталося американцеві Даніелю Лейві, а "бронза" - Давіду Белявському з Росії.

Варто відзначити, що на останньому чемпіонаті світу Верняєв посів друге місце, а на чемпіонаті Європи залишився без медалі, але в цей раз гімнастові вдалося показати свої сильні сторони.

Жіноча збірна України з фехтування на шаблях. Срібна медаль

Збірна України з фехтування на шаблях
НОК України
Результати українських шаблісток
Українські шаблістки виправдали статус претенденток на медаль. Харлан і компанія в чвертьфіналі виграли у Південної Кореї, а потім забезпечили собі медаль у напруженому поєдинку проти італійських шаблісток. Програючи з різницею у 8 уколів, українки зуміли переломити хід матчу - 45:42. У фіналі Україна програла росіянкам, які були кращими і в індивідуальній першості.

Жан Беленюк, 25 років. Греко-римська боротьба - срібна медаль.

НОК України
Результати Беленюка
НОК України
Уродженець Києва Жан Беленюк прибув до Бразилії вже в статусі діючого чемпіона світу, тому у багатьох експертів вважався головним фаворитом на перший олімпійський титул у кар'єрі. В 1/8 фіналу змагань у ваговій категорії до 85 кг Беленюк виграв у представника Єгипту Мохамеда Саада (9:0), в чвертьфіналі здолав Миколу Байрякова з Болгарії (10:1), а в півфіналі виявився сильнішим за білоруса Джавіда Гамзатова (6:0).

У вирішальній сутичці українцеві попався самий незручний з усіх можливих суперників - росіянин Давід Чакветадзе, який перемагав у особистих зустрічах двічі в минулому році, позбавивши Беленюка "золота" Європейських ігор, після чого був сильнішим на Гран-прі Баку. Але в цей раз на стороні Чакветадзе виявилися ще й судді, один з яких - грузин за національністю, як і Чакветадзе, який лише змінив громадянство заради виступів за збірну Росії. На початку сутички Беленюк вийшов вперед - 2:0, після чого українського борця почали постійно ставити в партер і давати на користь суперника штрафні очки. Все скінчилося поразкою українця - 2:9, який взяв "срібло".

Богдан Бондаренко, 26 років. Стрибки у висоту. бронзова медаль

Богдан Бондаренко
НОК України
Результати Бондаренка
Харків'янин Богдан Бондаренко, який вважався одним з фаворитів на золоту медаль, захворів за тиждень до старту Олімпіади, був змушений пройти курс антибіотиків, і до змагань підійшов не в кращій формі. Проте, українець зумів виграти медаль. Бондаренко претендував і на "золото", замовив висоту 2,40, але не впорався з нею. Підсумковий його результат - 2,33 і третє місце.

Юрій Чебан, 30 років. Веслування на каное. Золота медаль

Юрій Чебан
Юрій Чебан
НОК України
Результати Чебана
Олімпійський чемпіон Лондона ледь пробився до фіналу на дистанції 200 метрів - після суддівської помилки спортсмен сам пішов доводити, що повинен бути в фіналі, і домігся перегляду результатів, а з ним і потрапляння у вирішальний заплив. У фіналі Чебан добре стартував і прийшов до фінішу з новим олімпійським рекордом - 39,279, а також став дворазовим чемпіоном Олімпійських ігор. Також на його рахунку "бронза" Пекіна-2008.

Дмитро Янчук (23 роки) і Тарас Міщук (21 рік). Каное-двійка, 1000 метрів. Бронзова медаль

Дмитро Янчук и Тарас Міщук
НОК України
Результати Янчука и Міщука
Янчук та Міщук продемонстрували свої амбіції ще в півфіналі, коли показали найкращий час у своєму запливі. У вирішальній гонці українців обійшли лише два дуети - бразильці Елрон Де Соуза Сілва і Ісакіяс Кейруш Дос Сантос, а також німці Себастьян Брендель і Ян Вандрей.

Після запливу українці зізналися, що їх надихнула золота медаль Юрія Чебана, який здобув перемогу в фіналі на дистанції 200 метрів.

Ганна Різатдінова, 23 роки. Художня гімнастика. Бронзова медаль

Ганна Різатдінова (праворуч)
НОК України
Результати Різатдінової
Ганна вважалася однією з фавориток ще до старту змагань, тому її успіх не став несподіванкою для вболівальників.

Різатдінова впевнено посіла третє місце ще в кваліфікації індивідуального багатоборства, а в фіналі зуміла утримати даний результат. Золота медаль дісталася росіянці Яні Кудрявцевій, а срібна - її партнерці по збірній Маргариті Мамун. До другої половини фіналу українка зуміла відтіснити в боротьбі за медаль кореянку і білоруску.

Павло Тимощенко, 29 років. Сучасне п'ятиборство. Срібна медаль

Павло Тимощенко
НОК України
Результати Тимощенка
Це перша олімпійська медаль в кар'єрі Тимощенко, який в минулому році зумів завоювати титул чемпіона світу. При цьому Павло не вважався одним з фаворитів змагань. Боротьба велася на дистанції з п'яти дисциплін - плавання, фехтування, верхової їзди, бігу і стрільби. За загальною сумою очок Тимощенко став другим, а вирватися на призове місце вдалося за рахунок вдалих виступів в бігу і стрільбі, де Павло зумів уникнути помилок і здобути друге місце.