Українські олімпійці удостоєні державних нагород

© london2012.com
Окрім грошової винагороди українські призери Олімпіади в Лондоні отримають також державні нагороди. Боксер Ломаченко нагороджений орденом «За заслуги» I ступеня.

Члени української олімпійської збірної, що завоювали медалі під час ХХХ літніх Олімпійських ігор у Лондоні, нагороджені державними нагородами. Відповідний указ розміщений на офіційному сайті президента.

Зокрема, олімпійський чемпіон з боксу Василь Ломаченко нагороджений орденом «За заслуги» I ступеня.

Орденом «За заслуги» II ступеня нагороджено срібну призерку Олімпіади з веслування на байдарках і каное Інну Осипенко-Радомську, олімпійського чемпіона з боксу Олександра Усика, бронзову призерку Олімпіади з фехтування Ольгу Харлан, бронзового призера Олімпіади з боксу Тараса Шелестюка.

Орденом «За заслуги» III ступеня, орденом княгині Ольги II ступеня та орденом княгині Ольги III ступеня нагороджені інші призери Олімпіади.

Крім того, державними нагородами відзначено тренерів олімпійців.

Як відомо, олімпійська збірна України посіла 14-те місце в загальнокомандному заліку на Літніх Іграх 2012 року в Лондоні. В активі українських спортсменів 6 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей (всього 20 нагород). Крім того, багато українських олімпійців зайняли місця з 4-го по 6-те на різних змаганнях.

Після початку Олімпіади-2012 Кабмін ухвалив рішення підвищити розмір премій українським спортсменам. За золоту медаль розмір премії становить 125 тис. дол, за срібло - 80 тис. дол, за бронзу - 55 тис. дол. Такі ж суми будуть виплачувати тренеру або тренерському штабу спортсмена, що виграв медаль.

Кабмін також має намір нагородити спортсменів, які посіли 4-6 місця, і тих, хто на думку прем'єра Миколи Азарова був позбавлений медалей через несправедливе суддівство. !zn

Українські боксери - найсильніші на Олімпіаді (відео)