Топ Новини

Заборону на продаж кетаміну відтермінували до 1 березня

17 жовтня 2011 в 07:37
Заборону на продаж невід'ємного компонента анестезії у ветеринарії - кетаміну - відстрочено до 1 березня наступного року, повідомила прес-служба Держветфітослужби України.
animal_dog_sobaka-1.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Відповідну постанову прем'єр-міністр Микола Азаров підписав минулої п'ятниці. Документ призупиняє дію затверджених урядовою постановою від 5 січня 2011 року змін до переліку наркотичних і психотропних речовин, які підлягають обмеженню, у тому числі і кетаміну.

Постанова набуває чинності у день її опублікування.

Окрім того, протягом 90 днів Міністерство охорони здоров'я зобов'язане привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цією постановою.

Нагадаємо, що перелік психотропних речовин, до якого було внесено і кетамін, було розширено у січні 2011 року. Згідно з документом, для застосування препаратів з вмістом кетаміну, які широко використовуються у ветеринарній практиці, ветлікарям необхідно отримати у Держнаркоконтролю відповідну ліцензію.

За даними Держветфітослужби, у даний час в Україні ліцензії на здійснення ветпрактики мають 2367 суб'єктів господарювання, у тому числі 1311 - фізичні особи.

При цьому, як наголошується у прес-релізі, у сільській місцевості ветпрактикою займаються переважно фізособи, які фактично обмежені у праві отримання ліцензії.

Служба підкреслює, що у даний час альтернативи кетаміну у його фармакологічній дії на організм тварин серед ветеринарних препаратів немає - він є невід'ємним компонентом анестезії.

З пропозицією відкласти введення норми про обмеження продажу кетаміну виступило і Міністерство охорони здоров'я.

Нагадаємо, у березні міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов повідомив, що кетамін на 3-5 місяців виключать зі списку наркотичних засобів з метою розробки механізму отримання ліцензій ветеринарами для роботи з цим препаратом.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...