З полиць українських аптек зникнуть більше 2 тисяч лікарських препаратів

4 жовтня 2012 в 11:42
З 1 березня 2013 року ввезення ліків в Україну стане можливим лише за наявності виданого держорганом сертифікату якості. Очікується, що в результаті більше 2 тисяч препаратів іноземного виробництва не будуть допущені на національний ринок.
medicine_lekarstva_apteka017.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Ввезення імпортних ліків на територію України з 1 березня 2013 року стане можливим лише за наявності виданого держорганом сертифіката якості, в результаті чого понад 2 тисячі лікарських препаратів іноземного виробництва не будуть допущені на національний ринок.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів, інформуючи про висновки за підсумками відвідин прем'єр-міністром Миколою Азаровим однієї зі столичних аптек.

У прес-службі зазначили, що обмеження імпорту ліків проводиться відповідно до вимог європейського та українського законодавства у цій сфері. При цьому назви препаратів, які можуть зникнути з ринку, або їхні товарні групи не називаються.

На сьогоднішній день у Державному реєстрі лікарських засобів зареєстровано 13721 лікарський препарат, з них 9824 - ліки імпортного виробництва. У кількісному вираженні частка імпортних препаратів значно перевищує частку вітчизняних ліків за всіма статтями, включаючи власне лікарські засоби, субстанції та імунобіологічні препарати.

За різними оцінками загальний річний обсяг фармацевтичного ринку України (за цінами виробників в 2010 році) складає близько 20 млрд грн.

У червні 2012 року між урядом та виробниками і продавцями ліків був підписаний меморандум про взаєморозуміння. За 4 місяці його існування частка присутності українських ліків на внутрішньому ринку зросла на 3%. Середньозважена вартість вітчизняної продукції, що входить до Національного переліку основних ліків, з часу підписання меморандуму знизилася на 17%, іноземних - на 1%.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...