Топ Новини

Вживати ліки по півпігулки - небезпечно для здоров'я

3 січня 2012 в 12:45
Учені з університету бельгійського Гента наполягають на тому, що фармацевтичні фірми повинні випускати ліки з різними дозуваннями. Дослідження, проведене фахівцями університету, показало, що ламати пігулки задля зменшення дози активної речовини категорично не можна.
lekarstva_-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

У світовій фармацевтичній практиці вже більше 100 років більшість пігулок мають розділову лінію посередині, що дозволяє розламати пігулку на дві частини. Людям, що систематично мають справу з лікарями, звична рекомендація приймати по "півпігулки", іноді лікар призначає до прийому чверть. Особливо якщо йдеться про дітей, які з певних причин вимушених вживати дорослі ліки.

Дослідження, проведене в бельгійському Генте довело, що це відгукнеться серйозними наслідками, - передусім якщо йдеться про "сильні" препарати. Досягти потрібного дозування,  руками розламуючи пігулку по заводській борозенці, практично неможливо.

Існує безліч препаратів, навіть мінімальне порушення дозування яких може привести до серйозних ускладнень для здоров'я. Щоб це перевірити, учені з Гента запропонували добровольцям розламати навпіл пігулки восьми різних видів. В допомогу людям запропонували ножі, ножиці, спеціальну пилку. І жоден з методів не показав ідеальний результатів. У 31% випадків дозування виходило небезпечним.

Найкращих результатів вдалося досягти за допомогою спеціальної пилки для розлому пігулок. Але і тут погрішність склала 13%. Притому, що в експерименті брали участь "сильні" пігулки, які зазвичай прописують від серйозних захворювань, включно з хворобою Паркінсона, сердечну недостатність і тромбоз.

"Метою нашого дослідження було привернути увагу фармацевтичних компаній до необхідності випуску лікарських препаратів у різних дозуваннях. Це необхідно для того, щоб виключити помилки при розділі пігулки руками: такі помилки можуть коштувати дуже дорого", - заявила керівник дослідження професор Шарлота Верру.

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...