Топ Новини

Вроджені вади у дітей пов'язані з професією батьків, - медики

19 липня 2012 в 08:57
Підвищений ризик вроджених вад у дітей фотографів і працівників фотостудій, ландшафтних дизайнерів, художників, перукарів, косметологів, працівників пилорам, друкарень, нафтогазової, хімічної та харчової галузей, а також математиків, фізиків і офісних співробітників.
deti.jpg
pozitivchik.info

Деякі професії майбутніх батьків пов'язали з підвищеним ризиком вроджених вад розвитку у дітей. Дослідження провела міжнародна група фахівців зі США та Нідерландів під керівництвом Ендрю Олшена з американського Університету Північної Кароліни.

Олшен і його колеги вивчили дані про 14 тисяч американців, що з'явилися на світ у період з 1997 по 2004 рік. Крім того, дослідники провели телефонне опитування серед матерів новонароджених. Зокрема, жінкам ставили питання про те, де працювали батьки цих дітей ще до їхнього зачаття.

Близько десяти тисяч дітей народилися з різними вадами розвитку. Всього було зареєстровано 60 видів вроджених вад. Більше чотирьох тисяч дітей з'явилися на світ здоровими. Батьків розділили на 63 групи за сферами їхньої зайнятості з урахуванням можливого впливу шкідливих виробничих факторів.

За результатами досліджень з'ясувалося, що близько третини професій виявилися статистично не пов'язані з будь-якими вродженими вадами розвитку у дітей. У цю групу увійшли медпрацівники, архітектори, дизайнери, рибалки, водії автомобільного та залізничного транспорту, військовослужбовці, каменотеси, склодуви, пожежники, а також чоловіки, зайняті на металургійному виробництві.

Як свідчать результати дослідження, підвищений ризик вродженої катаракти, глаукоми та інших вад розвитку органів зору виявився характерний для дітей фотографів і працівників фотостудій. У ландшафтних дизайнерів і садівників частіше народжувалися діти з порушеннями розвитку кишечника. Для художників виявився підвищений ризик народження дитини з вадами очей, вух, травного тракту, кінцівок та серця.

Крім того, підвищений ризик розвитку вроджених вад був зафіксований у нащадків перукарів, косметологів, працівників пилорам, друкарень, нафтогазової, хімічної та харчової галузей, а також математиків, фізиків та офісних співробітників.

Як раніше з'ясували вчені, пізнє батьківство несе переваги для виживання потомства: діти і внуки у чоловіків зрілого віку, схоже, "генетично програмуються" на більш тривале життя.

Читайте також:

У Маріуполі народилося 6-кілограмове немовля (відео)

В Україні більше 800 тис. пар не можуть мати дітей

В Україні стали частіше всиновлювати дітей

Понад 80% українців не планують найближчим часом народження дитини
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...