Топ Новини

Високий рівень інсуліну призводить до ожиріння

4 грудня 2012 в 17:38
Завдяки серії експериментів на мишах учені довели, що рівень інсуліну в крові програмує жирові тканини. В майбутньому відкриття може привести до відкриття ліків проти ожиріння.
ozhirenie.jpg
wellness.nifs.org

Канадські вчені з'ясували, що високий рівень інсуліну призводить до ожиріння, а організми зі зниженим рівнем цього гормону швидко спалюють жирову тканину, витрачаючи запасені в ній енергію незалежно від дієти.

Співробітники Університету Британської Колумбії (Канада) провели серію експериментів на мишах і довели, що знижений рівень інсуліну в крові у тварин перепрограмує їх жирові тканини: вони починають працювати в «дитячому» режимі - з дуже високим метаболізмом.

Для чистоти експерименту дослідники клонували мишей, змінюючи їм тільки один ген, відповідальний за виробництво в організмі інсуліну. Таким чином, вони отримали гризунів, що відрізнялися один від одного лише природним рівнем цього гормону.

Всіх мишей посадили на дієту з високим вмістом жирів і стежили за змінами їх маси тіла і станом печінки. З'ясувалося, що миші з генетично заниженим рівнем інсуліну, незважаючи на нормальний апетит, не додали у вазі, їх печінка також виявилася менш схильна до відкладення жирів.

Як виявилося, жирові тканини дорослих мишей зі зниженим вмістом інсуліну в крові зберігали високий метаболізм, характерний для молодого організму.

На думку авторів дослідження, це відкриття може в майбутньому допомогти в створенні ліків, які блокують надмірне вироблення інсуліну для боротьби з ожирінням. На сьогоднішній день таких ліків, перевірених і безпечних, не має.

Читайте також:

«Пивний животик» у чоловіків загрожує здоров'ю кісток

Щоденні прогулянки продовжують життя на 4,5 роки

Лікарі винайшли щеплення від ожиріння

Схуднення всього на 3 кг знижує ризик раку грудей на 50%

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...