Топ Новини

Від мешканців Полісся приховали, що вони постраждали від радіації ще до Чорнобиля

30 листопада 2011 в 15:10
Мешканці Полісся страждали від радіації ще до Чорнобиля. Найбільш правдоподібною причиною тому були ядерні випробування.

 

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив голова правління Координаційного аналітичного центру «Екологія і здоров'я», професор Юрій Бандажевський. За його словами, найбільш постраждали прибалтійські країни (тому зараз у них катастрофічна ситуація із захворюваністю на рак), Білорусь і північ України.
 
«Свого часу в мої руки потрапила книга «Глобальное выпадение цезия-137 и человек» (автори Марей А.Н., Бархударов Р.М., Новикова Н.Я., 1974 р.), - розповів професор. - Там було опубліковано карту 60-х років. Цю книжку я недавно показував професорові Ландбергісу, першому керівникові вільної Литви, нинішньому депутатові Європейського парламенту, і ми з ним обговорювали ситуацію, чому Литва страждає тепер. Коли я показав цю карту в парламенті Білорусі в 1999 р., у багатьох депутатів та членів уряду був просто шок. (Правда, через три місяці на мене наділи наручники.) Цю книжку представили співробітники Інституту біофізики при Мінздоров’я СРСР, які визначали у пробах коров’ячого молока вміст радіоцезію в різних районах Полісся. Стан здоров’я населення при цьому не визначали, не робили жодних прогнозів. Автори відзначали, що в разі якихось ще радіаційних впливів у Поліссі слід терміново вживати заходів».
 
Після цього, нагадав учений, стався Чорнобиль, інформацію засекретили, книжку вилучили (мої учні знайшли її в маленькій бібліотеці під Гоме­лем). Відлік колективних доз опромінення почали з нуля, хоча люди вже зазнали впливу радіації.
 
«Тобто, розраховуючи дози, виходили з явно неправильної позиції. На підставі численних наукових досліджень, проведених у Гомельському медінституті, ми дійшли висновку про провідну роль радіонуклідів Cs-137, інкорпорованих у людський організм, у виникненні та смертності населення, яке проживає на радіаційно забрудненій території. Було переконливо показано, що навіть відносно невеликі концентрації радіонуклідів Cs-137 (30—50 Бк/кг) здатні викликати надзвичайно тяжкі патологічні процеси в організмі дітей та дорослих. При цьому радіоцезій блокує енергетичні процеси в організмі, внаслідок чого потерпають життєво важливі органи, зокрема серцево-судинна система. Радіонукліди, і особливо цезій-137, провокують виникнення також такої генетично обумовленої патології як уроджені вади розвитку».
 
«За великим рахунком, проблеми зі здоров’ям, які ми спостерігаємо нині, — це навіть не Чорнобиль. Це те, чого ми «сьорбнули» до нього, а на додачу отримали «порцію» радіації від вибуху на ЧАЕС. Чорнобиль ще попереду... Демографічна ситуація оцінюється поколіннями», - пояснив професор.
 
Докладно читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Лідії Суржик з Юрієм Бандажевський.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...