Топ Новини

Від гострого інфаркту міокарда в Україні вмирають 30% пацієнтів, у країнах Заходу - 5%

1 червня 2012 в 15:23
Польща, впровадивши програму з інтервенційної кардіології, добилася істотного зниження рівня смертності від інфаркту міокарда - з 35% до 4%. Там проводиться у рік 60 тисяч стентувань. В Україні за весь минулий рік виконано 1148 таких процедур.
heart_serdce_109161920.jpg
Getty Images/Fotobank

Щорічно в Україні реєструється 50 тисяч випадків інфаркту міокарда. При цьому статистика смертності від цієї хвороби залишається стабільно високою - від гострого інфаркту міокарда вмирають 30% пацієнтів, водночас як у країнах Заходу - 5%.

Про це ZN.UA розповіли співробітники Інституту кардіології ім. М.Стражеска.

За словами кардіологів, сьогодні найбільш ефективним методом зниження смертності пацієнтів з гострим інфарктом міокарда є невідкладне виконання коронарного стентування, що дозволяє швидко відновити кровотік у закупореному сосуді серця і запобігти рецидиву порушення коронарного кровообігу.

Безальтернативність методу коронарної ангіопластики доведена на весь світ. Тому багато країн прийняли національні програми з інтервенційної кардіології. Наприклад Польща, запровадивши таку програму, добилася зниження рівня смертності від інфаркту міокарда на порядок - з 35% до 4%. Там проводиться в рік 60 тисяч стентувань. В Україні за весь минулий рік виконано 1148 таких процедур.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю з керівником відділу інтервенційної кардіології Інституту кардіології ім. М.Стражеска, президентом Асоціації інтервенційних кардіологів України Юрієм Соколовим і провідним науковим співробітником відділу інтервенційної кардіології Інституту кардіології ім. М.Стражеска Максимом Соколовим.

Читайте також:

Шведські вчені створили вакцину від інфаркту


Вчені пропонують лікувати рак за допомогою ВІЛ-інфекції

Британські вчені відкрили причину підвищення кров'яного тиску

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...