Від гострого інфаркту міокарда в Україні вмирають 30% пацієнтів, у країнах Заходу - 5%

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Getty Images
Польща, впровадивши програму з інтервенційної кардіології, добилася істотного зниження рівня смертності від інфаркту міокарда - з 35% до 4%. Там проводиться у рік 60 тисяч стентувань. В Україні за весь минулий рік виконано 1148 таких процедур.

Щорічно в Україні реєструється 50 тисяч випадків інфаркту міокарда. При цьому статистика смертності від цієї хвороби залишається стабільно високою - від гострого інфаркту міокарда вмирають 30% пацієнтів, водночас як у країнах Заходу - 5%.

Про це ZN.UA розповіли співробітники Інституту кардіології ім. М.Стражеска.

За словами кардіологів, сьогодні найбільш ефективним методом зниження смертності пацієнтів з гострим інфарктом міокарда є невідкладне виконання коронарного стентування, що дозволяє швидко відновити кровотік у закупореному сосуді серця і запобігти рецидиву порушення коронарного кровообігу.

Безальтернативність методу коронарної ангіопластики доведена на весь світ. Тому багато країн прийняли національні програми з інтервенційної кардіології. Наприклад Польща, запровадивши таку програму, добилася зниження рівня смертності від інфаркту міокарда на порядок - з 35% до 4%. Там проводиться в рік 60 тисяч стентувань. В Україні за весь минулий рік виконано 1148 таких процедур.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю з керівником відділу інтервенційної кардіології Інституту кардіології ім. М.Стражеска, президентом Асоціації інтервенційних кардіологів України Юрієм Соколовим і провідним науковим співробітником відділу інтервенційної кардіології Інституту кардіології ім. М.Стражеска Максимом Соколовим. !zn

Читайте також:

Шведські вчені створили вакцину від інфаркту


Вчені пропонують лікувати рак за допомогою ВІЛ-інфекції

Британські вчені відкрили причину підвищення кров'яного тиску

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі