Топ Новини

Вчені знайшли спосіб захисту здорових клітин при хіміотерапії

15 травня 2012 в 10:50
Для хіміотерапії злоякісних новоутворень використовуються різні препарати, які безпосередньо викликають загибель клітин або ж запускають процеси їхньої запрограмованої смерті. Для боротьби з побічними явищами від ліків вчені використовували модифіковані стовбурові клітини.
medicina__klinika_bolnica14_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Американські вчені розробили спосіб захисту здорових клітин при хіміотерапії ракових пухлин. Випробування нової методики провела група фахівців під керівництвом Дженніфер Едейр із Центру онкологічних досліджень Фреда Хатчінсона в Сіетлі, штат Вашингтон. Звіт про дослідження опублікований в журналі Science Translational Medicine.

Для хіміотерапії злоякісних новоутворень використовуються різні препарати, які безпосередньо викликають загибель клітин або ж запускають процеси їхньої запрограмованої смерті. При цьому такі ліки мають високу токсичність не тільки проти пухлинних клітин.

Зокрема, особливо чутливим до їхньої дії є кістковий мозок, який виконує кровотворну функцію. Пошкодження кісткового мозку протипухлинними препаратами загрожує зниженням числа лейкоцитів, що забезпечують імунну відповідь, а також еритроцитів, що може призвести до розвитку анемії.

Для участі в дослідженні були відібрані троє пацієнтів з найбільш поширеною пухлиною головного мозку - гліобластомою. Вчені взяли зразки стовбурових клітин кісткового мозку хворих. За допомогою вірусного вектора вони змінили спадкову інформацію цих клітин, зробивши їх нечутливими до дії темозоломіду, який використовується для хіміотерапії гліобластом. Модифіковані стовбурові клітини назад пересадили пацієнтам.

За результатами дослідження, хворі краще перенесли хіміотерапію, у них була зафіксована менша кількість побічних реакцій на лікування, ніж у звичайних умовах. Усім трьом пацієнтам вдалося перевищити середній термін життя при такому захворюванні, що становить 12 місяців. Автори роботи зазначили, що в одного з учасників хвороба не прогресує протягом 34 місяців після проведеного лікування.

Читайте також:

Українці зможуть безкоштовно пройти діагностику раку шкіри

Вчені винайшли спосіб боротьби з «невразливістю» ракових пухлин

Вчені відкрили новий фермент, здатний пригнічувати ріст ракових клітин

Лабрадори можуть знаходити рак у людей

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...