Топ Новини

Вчені виявили ефективність наднизьких доз ліків

12 грудня 2012 в 12:56
Російські учені виявили, що лікарські речовини можуть бути ефективними в наднизьких дозах.
medicine_lekarstva_apteka005.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Російські вчені відкрили що лікарські речовини можуть бути ефективними у наднизьких дозах. А значить можна створити ефективні препарати, що застосовуються, наприклад, при лейкемії. Про це розповів у своєму науковому повідомленні на засіданні президії Російської академії наук керівник дослідницького колективу академік Олександр Коновалов.

Повідомлення має суворо академічне звучання і назву - "Форування нанорозмірних молекулярних ансамблів (наноасоціатів) у високорозведених водних розчинах". Відомо, що при розведенні якогось розчину водою він втрачає свої властивості тим більше, що більше додається води. Достатньо порівняти якості чистого спирту, його 40-відсоткової суміші з водою і такої ж суміші, в якій його залишається піввідсотка.

Однак в ході 6-річних досліджень групі російських учених вдалося встановити, що подібним - класичним - уявленням відповідають лише 25% розчинів. Зате інші 75% "поводять себе некласично: у них властивості змінюються несподівано", - зазначив академік Коновалов.

Це явище, втім, відзначається лише у високорозведених водних розчинах - аж до 10-20 моля (одиниці кількості речовини) на 1 літр. Але саме при таких незначних концентраціях деякі розчини одержують такі фізико-хімічні і, що особливо важливо, біологічні властивості, яких у відповідності з існуючими науковими поглядами не повинно бути!

Деталі важливі для вузьких фахівців, але широкій публіці нове російське відкриття обіцяє відчутні зміни в медицині та фармакології: адже при освоєнні відповідних технологій можна буде отримувати необхідні ефекти від дії лікарських препаратів в ультранизьких дозах.

"Лікарські речовини можуть бути ефективними в наднизьких дозах, - підкреслив Олександр Коновалов. - При незначних концентраціях речовини можуть бути створені ефективні лікарські препарати, що застосовуються, наприклад, при лейкемії". Адже, що менша доза, то менше побічних ефектів, які значно ускладнюють життя пацієнтам, що борються зі смертельно небезпечною хворобою.

Як з'ясували вчені, це відбувається через те, що в таких розчинах утворюються нанорозмірні молекулярні ансамблі, названі авторами робіт наноасоціатами. Розмір наноасоціатів варіюється у залежності від ступеня розведення розчинів не лінійно і не монотонно: від декількох десятків до декількох сотень нанометрів. При цьому необхідними умовами формування наноасоціатів є наявність зовнішнього природного електромагнітного поля. У свою чергу, обов'язкова необхідність зовнішнього електромагнітного поля для формування наноасоціатів може виявитися одним із каналів впливу електромагнітних полів на живі організми.

"Наноасоціати диктують "погоду" в цих розчинах, - заявив академік Коновалов. - Саме формування наноасоціатів є причиною некласичної поведінки розчинів. Причиною є змінена структура розчиненої речовини. А ось яка вона - ми поки не знаємо. Це виклик фізикам, біологам, біохімікам" .

Вчений підкреслив, що з точки зору методичної та статистичної чистота експериментів забезпечена: "У фахівців до експериментів претензій немає". А оскільки його навіть теоретично не передбачали, то "попереду суттєва трансформація наших уявлень про природу", - підсумував Олександр Коновалов.

Читайте також:

Янукович хоче імпортувати індійські ліки в Україну за цінами виробника

Від сьогодні заборонено рекламу ліків від зайвої ваги, безсоння та імпотенції

Виробників ліків зобов’язали не підвищувати ціни в період епідемії грипу

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...