Вчені вивчили вплив групи крові на характер серцевих хвороб

15 серпня 2012 в 13:25
Найбільш рідкісна група крові типу AB (4 група крові) несе в собі найбільший ризик розвитку хвороб серця, а група крові типу 0 (1 група крові) - найменший.
178762704.jpg
ria.ru

Люди з другою, третьою і четвертою групою крові мають більший ризик отримати серцево-судинне захворювання в порівнянні з володарями крові першої групи, встановили вчені зі США, праця яких опублікована в журналі Arteriosclerosis, Thrombosis and Vascular Biology.

Як говориться у прес-релізі Американської кардіологічної асоціації, найбільш рідкісна група крові типу AB (4 група крові), що зустрічається лише у 7% американців, несе в собі найбільший ризик розвитку хвороб серця - 23%.

При цьому, володарі групи B (3 група крові) мають 11% ризик, а групи A (2 група крові) - 5%.

Дослідники відзначають, що близько 43% американців мають групу крові типу 0 (1 група крові), а, відповідно, й найменший ризик проблем із серцем.

"Оскільки люди не в змозі змінити свою групу крові, наше відкриття може допомогти лікарям краще розуміти, хто перебуває в групі ризику з точки зору розвитку можливих хвороб серця", - цитуються в прес-релізі слова керівника дослідження, професора кафедри харчування в Гарвардській школі охорони здоров'я в Бостоні, доктора Лу Кі (Lu Qi).

На його думку, знати групу крові також важливо, щоб контролювати рівень холестерину й кров'яний тиск. Знаючи свій рівень ризику, можна знизити його, ведучи здоровий спосіб життя й дотримуючись певних правил, упевнений дослідник.

Щоб отримати зазначені результати, дослідники вивчили дані двох найбільших оглядів стану здоров'я населення США, що включають інформацію про майже 90 тисяч дорослих у віці від 30 до 75 років за 20-річний період.

Вчені також враховували характер харчування, вік, індекс маси тіла, стать, національність, наявність шкідливих звичок (куріння), історію хвороб учасників дослідження.

"Група крові має багато складових, і тут можуть грати роль різнобічні процеси", - говорить доктор Кі.

У ході дослідження вчені також отримали докази того, що друга група крові пов'язана з підвищеним ризиком надмірного виробництва ліпопротеїну - м'якого холестерину, який може закупорювати артерії. Четверта група крові часто пов'язана з розвитком запальних процесів, які можуть порушувати функціонування кров'яних судин.

У той же час речовина, яка відіграє важливу роль в організації кровообігу й згортанні крові, може бути вище у володарів першої групи крові.

Знання групи крові могло б допомогти терапевтам призначати краще лікування, упевнений доктор Кі. Наприклад, людям з другою групою крові можна порадити менше вживати в їжу продуктів з високим вмістом холестерину.

Читайте також:

Смертність від інфаркту міокарда в Україні у кілька разів вища, ніж у Польщі

Хропіння підвищує ризик розвитку ракових пухлин

Вчені довели, що створення вакцини проти всіх штамів грипу реально

Британські науковці відкрили причину підвищення кров’яного тиску

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...