Вчені винайшли препарат з підтримання життя без дихання

Поділитися
Успішне тестування препарату на тваринах дає підставу вважати, що і майбутні клінічні випробування на людях дадуть ефективний результат.

Препарат, який дозволить людині витримати без дихання від 15 до 30 хвилин, винайшли вчені з розташованого у місті Бостон (штат Массачусетс) Дитячого клінічного науково-дослідного центру. Про це повідомив журналістам провідний кардіолог центру Джон Хейр.

Введений як внутрішньовенна ін'єкція, препарат є концентратом мікроскопічних капсул з оболонкою з органічного жиру, які наповнені киснем. Кожна така капсула містить у три-чотири рази більше кисню, ніж може нести на собі червона кров'яна клітина еритроцит, що постачає організм цим газом.

За словами Хейра, "успішне тестування на тваринах дає підставу вважати, що і майбутні клінічні випробування на людях дадуть найефективніший результат". Медикам вперше вдалося вирахувати "збалансовану формулу чудо-препарату, яка забезпечує його повне сприйняття людиною", - додав учений.

Очікуване впровадження у серійне виробництво стане революційним етапом у розвитку охорони здоров'я. Медики зможуть зберегти життя мільйонам хворих, у яких порушено дихання або, з якихось причин, відмовили легені. Крім того, прогнозується можливість створення якісно нових апаратів для дихання під водою і в безповітряному просторі. !zn

Читайте також:

Українські медики винайшли унікальний спосіб оперування печінки

У Британії розроблена нова методика лікування раку підшлункової залози

Київський Центр серця отримає можливість рятувати більше пацієнтів

Вчені виростили частину серця зі стовбурових клітин

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі