Топ Новини

Вчені: Скорочення споживання солі на 15% зможе запобігти смерті 8,5 млн людей у світі

12 серпня 2011 в 07:39
Вчені закликають Організацію об'єднаних націй зосередити зусилля на зменшенні споживання солі у світі у найближчі десять років.

Скорочення споживання солі на 15% може запобігти смерті 8,5 млн осіб по всьому світу у наступному десятилітті, йдеться у висновках дослідження, опублікованого у британському медичному журналі - British Medical Journal.

Автори роботи закликають ООН звернути увагу на той факт, що після боротьби з палінням зниження надмірного вмісту солі у раціоні людей - це найефективніший спосіб покращити здоров'я населення планети.

На думку вчених, домагатися скорочення споживання людьми солі краще не соціальною рекламою, а регулюванням державами своєї харчової промисловості. Більша частина солі, яка надходить в організм людини з їжею, додається при виготовленні продуктів на харчових підприємствах.

Якщо раніше існували сумніви з приводу негативного впливу солі на здоров'я людини, пишуть автори доповіді, то тепер сперечатися на цю тему безглуздо.

Сіль - тиск - інфаркт

Той факт, що сіль підвищує кров'яний тиск і збільшує ризик серцево-судинних захворювань, давно відомий - це підтверджують численні дослідження. Тепер світ повинен задуматися про те, як можна значно знизити споживання солі на практиці, вважають вчені.

В одній Америці скорочення споживання солі на третину з невеликим дозволить системі охорони здоров'я заощадити до 24 млрд дол на рік і врятувати десятки тисяч життів. Але враховуючи той факт, що 70% всіх інфарктів і серцевих нападів припадає на країни, що розвиваються, ефект від зменшення солі в їжі буде глобальним, - вважають автори дослідження.

Однак орган, що представляє солепереробну індустрію - північно-американський Інститут солі - відкидає результати дослідження, заявляючи, що необхідність зниження споживання солі - це міф, заснований на популярних у суспільстві помилках, а не на об'єктивних наукових даних.

За матеріалами: Би-би-си
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...